Kilka mitów o soczewkach kontaktowych

Użytkownicy okularów często nie decydują się na korzystanie z soczewek kontaktowych z powodu nieuzasadnionych obaw oraz mitów które narosły wokół nich. Dlatego dzisiaj rozwiejemy kilka z nich, aby udowodnić, że szkła kontaktowe są nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne dla osób z każdą wadą wzroku.

Szkła kontaktowe źle wpływają na oczy

Soczewki kontaktowe mogą mieć negatywny wpływa na oczy, ale wyłącznie wtedy, gdy nie są używane według zaleceń. Zakup odpowiednich szkieł kontaktowych warto skonsultować z okulistą. Będzie on w stanie doradzić w jaki sposób powinny być czyszczone, a także jak często należy je wymieniać. Nie jest też prawdą, że oczy w soczewkach nie oddychają. Ich konstrukcja oparta jest na kształcie rogówki, a materiał z którego są wykonane, przepuszcza powietrze bez większych problemów. Ich rzekomą szkodliwość można więc włożyć między bajki.

Zakładanie soczewek jest nieprzyjemne

W wielu z nas istnieje jak najbardziej uzasadniony strach przed dotykaniem powierzchni oka. Podobnie może być z nakładaniem czegokolwiek na nie. Jednak z pomocą specjalisty, można bardzo szybko nauczyć się w jaki sposób bezpiecznie, szybko i przede wszystkim bez uczucia dyskomfortu zakładać szkła kontaktowe.

Soczewki kontaktowe są drogie

Podobnie jak z okularami, cena soczewek zależy od wielu czynników. Zakup naprawdę dobrych szkieł kontaktowych w przystępnej cenie, jest jednak możliwy. Ich cena jest konkurencyjna w porównaniu z okularami, są również na tyle różnorodne, że każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wady, czy preferencji. Wystarczy tylko sprawdzić soczewki kontaktowe w Optiland, w których sklepie znajduje się ich szeroki wachlarz, dostosowany do potrzeb i osobistych wymagań.

Nie można nosić soczewek uprawiając sport, czy pływając

Dzięki temu, że soczewka dopasowuje się do kształtu ludzkiego oka, istnieje niewielka szansa na to, że wypadnie z niego bez naszej ingerencji. Miękkie soczewki, odpowiednio dopasowane przez okulistę nie mają szans na wydostanie się z oka, nawet podczas uprawiania intensywnie sportu. Nie przeszkadzają również w pływaniu, jednak w tym przypadku zaleca się korzystanie z soczewek jednodniowych.

Z soczewek nie mogą korzystać osoby z astygmatyzmem

Kiedyś nie istniały szkła kontaktowe przeznaczone dla osób z astygmatyzmem. Jednak postęp technologii zmienił ten stan rzeczy i obecnie na rynku dostępny jest ich szeroki zakres. Soczewki toryczne można kupić w wielu różnych wariantach, dopasowanych do potrzeb i wymagań astygmatyka.

To tylko kilka spośród wielu mitów narosłych wokół soczewek kontaktowych. Przez lata naukowcom i okulistom udało się opracować technologie, która pozwalają korzystać ze szkieł kontaktowych bez ryzyka dla zdrowia, czy poczucia dyskomfortu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here