Techniczna strona freelancingu — czego potrzebujesz do pracy w domu?

Jeżeli uważasz, że do pracy jako freelancer potrzebujesz jedynie komputera i dobrego łącza, możesz się przeliczyć. Ta bardzo popularna ostatnio metoda wykonywania zawodowych obowiązków często sprowadza się do tego, że konieczna jest inwestycja w większą ilość technicznych urządzeń, niż możesz sobie wyobrażać. Jak przygotować się do pracy na własną rękę? Czego potrzeba Ci do pracy?

Programy

Jeśli chcesz być copywriterem, nie uda Ci się wywiązać ze zleceń bez posiadania odpowiedniego programu do pisania. Stracisz masę czasu na ręczne projektowanie wnętrza, jeżeli nie skorzystasz z programu architektonicznego. Stworzenie wizualizacji nie będzie możliwe bez odpowiednich narzędzi. Niezbędny może się też okazać program do połączeń wideo.

Zanim zaczniesz daną pracę, warto poświęcić czas na wyszukanie potrzeb technicznych danego stanowiska i uwzględnienie, czego będziesz potrzebować, pracując z domu. Często nie będzie się to wiązało jedynie z opłatą za oprogramowanie lub wykupieniem wersji dla profesjonalistów. Oczywiście koszty te należy wliczyć w niezbędne do poniesienia, gdy planujesz rozpocząć freelancing.

Sprzęt

Nie obejdziesz się bez komputera bądź laptopa. Pracując w dziedzinie IT, warto postawić na sprzęt z dobrym procesorem, kartą graficzną i pamięcią, aby sprawnie i bez problemu radził sobie z przetwarzaniem kolejnych danych. Z czasem możesz też stwierdzić, że wygodną opcją będzie zakup dodatkowej klawiatury i myszki działających za pośrednictwem połączenia Bluetooth. Często także niezbędnikiem w pracy zdalnej okazuje się telefon. Co więcej?

W przypadku pracy w call center lub częstego wykonywania telefonów może się okazać, że słuchawki będą wygodnym rozwiązaniem. Uwolnisz swoje ręce i z łatwością będziesz mógł przeprowadzać klientów przez kolejne etapy zdalnej naprawy. Warto zainteresować się gadżetami i nowinkami technologicznymi, aby ułatwić sobie pracę. Pamiętaj jednak, że dobry sprzęt podstawowy również sprawdzi się świetnie, więc skup się na swojej wygodzie i komforcie pracy.

Szkolenia i kursy

Nie ulega wątpliwości, że do rozpoczęcia niektórych prac konieczne jest dodatkowe szkolenie lub kurs. Te całkowicie niezbędne powinien zapewnić Ci pracodawca, aby przedstawić sposób, w jaki masz reagować na dane zadania, które z nich traktować absolutnie priorytetowo, a także jak rozmawiać z klientem. Jeżeli firma pracuje na stworzonym specjalnie dla siebie systemie lub na programie, z którym nie miałeś wcześniej styczności, kurs powinien również obejmować podstawowe nawigowanie, bez którego nie będziesz w stanie wykonywać swojej pracy.

Certyfikaty również stanowią dużą część pracy. W niektórych przypadkach są wymagane przez pracodawcę, w innych stanowią potwierdzenie kompetencji, którego szukają klienci. Jeżeli planujesz otworzyć własne studio urody, szereg certyfikatów oraz znane techniki robienia makijaży czy paznokci będą świetnie przyciągać kolejnych klientów.

Wygodna przestrzeń

Ilość metrów kwadratowych nie jest tak ważna, jak jej zagospodarowanie. Nienaganna czystość, wygodnie umiejscowienie mebli oraz łatwość znalezienia niezbędnych przedmiotów czy dokumentów jest kluczem do powodzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here