Kiedy warto udać się do flebologa

Ponad 25% społeczeństwa cierpi na przewlekłą niewydolność żylną, którą większość osób kojarzy jedynie z powstawaniem na nogach nieestetycznych żylaków oraz z uporczywą ciężkością kończyn dolnych. Warto jednak podkreślić, że choroba ta to nie tylko defekt kosmetyczny, ale również zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Z tego względu wszelkie zmiany w wyglądzie żył powinny szybko zostać skonsultowane z lekarzem.

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u specjalisty?

Przebieg niewydolności żylnej może być bardzo zróżnicowany. U niektórych osób w początkowym okresie choroby można zaobserwować poszerzenia żylne oraz ciemnofioletowe skupiska drobnych żył, tzw. pajączki. Inni skarżyć mogą się na uczucie ciężkości nóg, uporczywe obrzęki wokół kostek oraz częste skurcze łydek. Wszystkie te dolegliwości powinny skłonić pacjenta do odwiedzenia flebologa. Lekarz ten specjalizuje się w leczeniu schorzeń naczyń żylnych. Klinika flebologii Wrocław gwarantuje kompleksową opiekę nad pacjentami cierpiącymi z powodu chorób żył. Doświadczeni specjaliści przeprowadzą pełną diagnostykę, zaproponują odpowiednie leczenie oraz wykonają konieczne zabiegi z dbałością o dobro i komfort chorych.

Leczenie żył Wrocław – jakie metody są najefektywniejsze?

Istnieje wiele skutecznych metod leczenia żył. Dzięki postępowi technologicznemu Klinika flebologii Wrocław proponuje wiele małoinwazyjnych zabiegów, które minimalizują ryzyko powikłań w porównaniu z powszechnie stosowaną w polskich szpitalach chirurgiczną metodą tradycyjną. Bezpieczne usuwanie żylaków Wrocław pozwala cieszyć się nie tylko nieskazitelnym wyglądem nóg, ale przede wszystkim lekkością i zdrowiem kończyn.

W zależności od wielkości zmienionych chorobowo żył lekarz zaproponować może:

– skleroterapię, która polega na podaniu środka, który zamyka światło żyły;
– laserowe usuwanie żylaków EVLT, wówczas światło lasera wytwarza wysoką temperaturę, która uszkadza naczynie i prowadzi do jego zarośnięcia;
– oraz wypełnienie żył klejem, które eliminuje chore naczynia poprzez ich sklejenie.Wykonywanym zabiegom towarzyszy USG Doppler, które pozwala na pełną kontrolę wszystkich czynności. Dzięki temu ryzyko powikłań jest niezwykle niskie. Warto podkreślić, że zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala również pacjentom na skrócenie okresu rekonwalescencji i szybki powrót do codziennych aktywności.

Leczenie żył Wrocław nie musi być niebezpieczne ani bolesne dla pacjentów. Doświadczeni lekarze pomogą uporać się z dolegliwościami związanymi z żylakami oraz wskażą jak zapobiegać dalszemu rozwojowi niewydolności żylnej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here