Jak lepiej zorganizować przestrzeń w salonie? 5 prostych porad

Salon to serce domu, w którym strefy wypoczynku i wspólnego spędzania czasu często łączą się z miejscem przyrządzania posiłków oraz ich spożywania. Funkcjonalność i estetyka to podstawa, w pokoju dziennym czuć się dobrze i komfortowo. Przestrzeń powinna być skomponowana w taki sposób, by zapewnić swobodne poruszanie się i odpowiednią ilość miejsca dla każdego domownika.

1. Narożnik zamiast dwóch sof

Pomieszczenie wielu gości czy zabawy z dziećmi na narożniku są o wiele wygodniejsze, a mebel  nie zajmuje tak dużo miejsca jak dwie sofy, szczególnie jeśli składa się z dwóch szezlongów., które można ustawiać w sposób dowolny. Jeśli pomieszczenie jest naprawdę małe, warto rozważyć narożnik z agatameble.pl posiadający z jednej strony duży puf bez oparcia, który zapewni więcej przestrzeni.

2. Salon z aneksem kuchennym

Jeśli prace nad salonem są dopiero na etapie projektowania, warto przemyśleć opcję połączenia kuchni z pokojem dziennym. Rozwiązanie to zapewni otwartą przestrzeń, która uczyni wnętrze przestronnym i jasnym, a dodatkowo pozwoli przygotowywać potrawy i być w kontakcie z pozostałymi domownikami.

3. Szafa wnękowa w przedpokoju

Posiadanie pojemnej szafy w innym pomieszczeniu pozwoli wyposażyć salon wyłącznie w stolik pod telewizor lub niewielką, nowoczesną meblościankę, czyli w meble, które nie będą musiały posiadać dużo miejsca do przechowywania. Dzięki temu przestrzeń w salonie również będzie większa, niż w przypadku posiadania dużej komody czy gabarytowego regału.

4. Stolik kawowy vs. Duża ława

W salonie powinno znaleźć się wygodne miejsce do spożywania posiłków. Jeśli metraż jest zbyt mały, by można było zainwestować w stół, warto zakupić stabilną ławę z regulowaną wysokością. Natomiast posiadacze stołu i krzeseł mogą wybrać mały i elegancki stolik kawowy.

5. Zestaw kina domowego – czy salon to odpowiednie miejsce?

Większość mieszkań nie posiada odrębnego pomieszczenia, w którym urządzone jest prywatne kino. Zestawy znajdują się w salonach, jednak rzucająca się w oczy ekspozycja może przyćmiewać domowe ognisko pomieszczenia. By telewizor i głośniki lub kolumny prezentowały się lepiej, warto skomponować je z nowoczesną meblościanką.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here