Prezent dla ukochanego: jaki musi być?

Dziś możliwości wyboru prezentu są niemal nieograniczone. To jednak nie zawsze oznacza ułatwienia. Większość osób zdaje się na intuicję – w końcu ukochanego się zna, więc ryzyko nietrafionego prezentu zmniejsza się do zera, prawda? Nie, nieprawda.

Prezent osobisty

Kwiaty może dać każdy, ale prezent dla ukochanego musi być w pewnym sensie osobisty. Dlatego tak często dąży się do tego, by prezent ten wiązał się z najskrytszymi marzeniami, o których przecież nikt szeroko nie opowiada. Twój ukochany marzy o jeździe sportowym autem na torze? Nie zrealizuje tego marzenia ze swojej pensji, prawda? Nie stanie się to jego drugą naturą. Ale jako prezent będzie wręcz idealnym rozwiązaniem. Marzy o wyprawie do Norwegii, ale większość organizowanych przez biura podróży to po prostu nędza? Może więc warto znaleźć mu opcję jednodniowej wycieczki, która wciśnie się w napięty plan i da sporo emocji?

Prezent emocjonalny

Ukochanemu warto kupić prezent, który wywoła emocje i nie chodzi tylko o krótkotrwałą radość. Chodzi raczej o przeżycia. Już te podsunięte wyżej pomysły (pochodzące zresztą ze skarbnicy https://prezentmarzen.com/prezent-dla-ukochanego) mają w sobie ten komponent. W ich przypadku silniejsze emocje towarzyszą realizacji prezentu, a nie jego otrzymaniu. I to może być klucz do sukcesu – prezent, na który się czeka, ale też taki, który sam w sobie powoduje opad szczęki. To dzięki emocjom prezent zapada w pamięć, a przy okazji jest to świetny sposób na umocnienie związku – taki podarunek jest najlepszym dowodem tego, że dla ukochanego jesteś w stanie dokonać rzeczy, które wydają się niemożliwe do osiągnięcia.

Prezent nie musi być drogi

Żyjemy niestety w takich czasach, w których wartość prezentu ocenia się wyłącznie przez pryzmat jego ceny rynkowej. To powoduje, że kupujemy coraz droższe i coraz bardziej wymyślne prezenty, zapominając, po co w ogóle się je wręcza. Zamiast więc telewizora, konsoli albo smartfonu-flagowca, lepiej obniżyć budżet i kupić… nie przymierzając przejażdżkę czołgiem albo przelot myśliwcem. Swoją drogą – co to za czasy, żeby telefon był droższy od lotu wojskowym samolotem? No nieważne – sęk w tym, żeby przerwać tę spiralę podnoszenia rynkowej wartości prezentów i skupić się na powrót na ich wartości sentymentalnej. Zgoda – budżet nie może być nadmiernie ograniczony, ale patrząc na to, co dziś się kupuje, to portfele wielu osób odetchną nawet dzięki takim podmiankom.

Warto zadbać o formę

W prezencie liczą się przede wszystkim emocje. Warto jednak zadbać też o formę. Kupując voucher, naprawdę dobrze by było zamówić estetyczny wydruk na dobrym papierze. Nie ma on większej mocy sprawczej niż przesłany mailem kod, ale wygląda zupełnie inaczej i jest to bardzo miły gest. Prezent dla ukochanego może wyglądać fajnie – nawet jeśli będzie to tylko nieduża koperta, to zwykle wywrze to zdecydowanie lepszy efekt, niż po prostu wydruk kodu z domowej drukarki. O takie detale warto dbać, bo wartość wszystkich wspomnianych w artykule prezentów rośnie, kiedy się czeka na realizację. Wtedy takie estetyczne vouchery tylko nakręcają atmosferę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here