Olejek do brody - podstawa jesiennej pielęgnacji brodatego mężczyzny!

Nikogo, kto interesuje się modą męską, nie trzeba przekonywać, że noszenie gęstej i zadbanej brody od jakiegoś stało się czymś więcej, niż tylko trendem. O ile jednak zapuszczać brodę stosunkowo łatwo, to już utrzymać ją w należytym porządku trzeba po prostu umieć. Czy wystarczy przemywać ją wodą? Zdecydowanie nie. Tak, jak w przypadku włosów, warto do niej użyć odpowiednich kosmetyków.

Olejek jako pomoc w utrzymaniu higieny

Być może słyszałeś już, że męska broda potrafi nagromadzić sporo bakterii. Wynika to z faktu, iż wielu mężczyzn po prostu nie dba o jej higienę. Czy jednak do jej utrzymania potrzebny jest aż specjalny olejek? Cóż, w praktyce oczywiście możesz korzystać z wody z dodatkiem mydła – i rzeczywiście, o czystość zarostu w ten sposób zadbasz. Warto jednak pamiętać, że to trochę jak z myciem włosów – je również można doprowadzić do porządku samą wodą. Czy jednak więcej nie osiąga się sięgając po szampon, w szczególności taki, który jest bogaty w dodatkowe składniki odżywcze dla włosów?

Czy olejek pomaga w zapuszczaniu brody?

Tak i nie. Nie, ponieważ, nie działa on jak cudowny środek, który mógłby w jakikolwiek sposób przyspieszyć sam proces jej wzrostu. Jednocześnie tak, ponieważ samo zapuszczanie zarostu w przypadku stosowaniu olejku jest po prostu przyjemniejsze.

W czym rzecz? Otóż stosując dobrej jakości olejek do brody pozbywamy się problemów z charakterystycznym dla okresu zapuszczania brody odczuciu swędzącej skóry oraz jej kłucia. Co więcej, olejek pomaga utrzymać odpowiednie nawilżenie zarówno samej brody, jak i znajdującej się pod nią skóry, co nie tylko przyczynia się do lepszego wyglądu zarostu, lecz również do utrzymaniu w zdrowiu skóry twarzy.

Mało? No to dodajmy jeszcze jeden atut olejku. Otóż stosując go, dużo łatwiej ułożyć brodę i sprawić, by to ułożenie utrzymało się w ciągu dnia – a przy okazji jest ona bardziej błyszcząca.

A gdy już wyczyścimy brodę…

Samo utrzymanie higieny brody i odżywienie jej owłosienia to tylko połowa sukcesu w dążeniu do posiadania brody doskonałej. W końcu trzeba ją jeszcze przeczesać i ułożyć. Tu wielu początkujących i niedoświadczonych brodaczy sięga po szczotkę, ale w praktyce warto zainteresować się jej specjalnej – doskonale znanej brodaczom-weteranom – odmianie, jaką jest kartacz.

Czym różni się kartacz od „zwykłej” szczotki do włosów? Ano tym, ze jest on dedykowany właśnie przeczesywaniu brody. W praktyce widać to w jego budowie, a konkretnie w braku rączki. Ta prosta różnica przekłada się na o znacznie wygodniejsze korzystanie w przypadku układania brody, a jednocześnie łatwiej i wygodniej ją przechowywać.

Warto przy tym wspomnieć, że aby naprawdę dobrze zadbać o brodę, warto przeczesywać ją kartaczem nie tylko rano, ale dwa lub trzy razy dziennie. Jeśli wcześniej tego nie robiłeś, szybko zauważysz różnicę.

Utrzymać brodę doskonałą

Choć część mężczyzn duży wybór kosmetyków kojarzy wyłącznie z kosmetykami kobiecymi, to gdy przychodzi co do czego, okazuje się, że jednak warto zainteresować się tematem. Wiedzą to doskonale właśnie brodacze, bo bez wysokiej jakości kosmetyków broda szybko traci na swym majestacie. A gdzie ich szukać? Okazuje się, że istnieją wyspecjalizowane sklepy, jak dlagentlemana.pl, w którym można znaleźć ogromny wybór dobrych olejków (i nie tylko!) do brody dla początkujących brodaczy i dla mężczyzn, którzy już posiadają epicką brodę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here