Czym powinien się charakteryzować plecak na survivalową wyprawę

Jeśli wyprawy survivalowe, odkrywanie tego, co nieodkryte, to dla Ciebie więcej niż pasja, potrzebujesz właściwie dobranego plecaka. Takiego, który sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach, a jednocześnie zagwarantuje pełen komfort użytkowania. Jak zatem dobrać plecak do survivalu? Czym się powinien on charakteryzować?

Wytrzymałość i trwałość – podstawa plecaka survivalowego

Plecak użytkowany w trakcie wypraw survivalowych musi być przede wszystkim wytrzymały i trwały. Prawdopodobnie będzie bowiem narażony na różnorodne warunki atmosferyczne, skrajne temperatury, opady, wilgoć, a dodatkowo zahaczenia o wystające gałęzie czy ocieranie się o skały, podczas pokonywania kolejnych szczelin. To wszystko sprawia, że materiał, z jakiego wykonany jest plecak, ma ogromne znaczenie. Warto szukać modeli bazujących na materiale, jakim jest cordura.

Tak wykonany plecak posłuży Ci bardzo długi czas, nawet wtedy, gdy nie będziesz w stanie uniknąć brutalnego traktowania go. Co więcej, skorzystasz z niego zarówno podczas wypraw typowo survivalowych, jak i klasycznych wycieczek, dłuższych spacerów czy też w trakcie biwakowania.

Dopasowana pojemność plecaka

Weź również pod uwagę pojemność plecaka, który wybierasz. Z jednej strony zapewne potrzebujesz zabrać ze sobą sporo rzeczy, z drugiej – im większy plecak, tym większa masa do udźwignięcia. Zbędna przestrzeń nie jest wskazana, bo dodatkowe obciążenie utrudnia pokonywanie kolejnych kilometrów. Jeśli jednak musisz zabrać ze sobą sporo ekwipunku, poszukaj modelu zarówno trwałego, jak i pojemnego oraz wygodnego w użytkowaniu. Taki plecak znajdziesz w ofercie https://karaluch.com.pl/.

Przemyśl przede wszystkim, gdzie i w jakim celu się wybierasz. Od tego bowiem zależy, jakie rzeczy, narzędzia czy akcesoria ze sobą zabierzesz.

Dodatkowe funkcjonalności

Jeśli plecak ma Ci posłużyć nie tylko podczas survivalu i odwiedzania dzikich rejonów, wybierz ten, który posiada dodatkowe funkcjonalności, np. miejsce na zastosowanie systemu hydracyjnego czy też wyposażenie w system MOLLE. W pierwszym przypadku możesz liczyć na bezproblemowy dostęp do wody. Nie musisz zdejmować plecaka za każdym razem, gdy chcesz się napić. System MOLLE pozwala Ci za to podpiąć dodatkowe kieszenie czy torby, a także elementy ekwipunku. Plecak dostosowujesz zatem do indywidualnych potrzeb, rodzaju czy czasu trwania zaplanowanej wyprawy, a także miejsca, w jakie się wybierasz.

Kolor – czy ma znaczenie?

W przypadku plecaków survivalowych najczęściej dostępne są modele w odcieniach, które nawiązują do barw natury. Taki plecak nie wyróżnia się w terenie, co jest zwykle pożądane podczas survivalowych wypraw. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na bardziej wyraziste kolory, które wyróżniają w tłumie.

Szykując się zarówno na swoją pierwszą, jak i kolejną wyprawę survivalową, pomyśl o inwestycji w dobrze dobrany plecak, który sprawi, że odkrywanie dzikich terenów będzie nie tylko przyjemnością.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here