Jak wybrać bukiet imieninowy?

Niektórzy wyczekują ich bardziej niż urodzin, inni z kolei nawet nie wiedzą kiedy je obchodzą. Mowa oczywiście o imieninach. Jest to idealna okazja do spotkania z rodziną czy znajomymi i oczywiście obdarowania solenizanta drobnym upominkiem.

Dobrać prezent do osoby

Chociaż imieniny są mniej popularne niż urodziny i nie kojarzą nam się raczej z drogimi upominkami, mogą być one przyczynkiem do sprawienia bliskiej osobie mnóstwa radości. Zastanówmy się czego aktualnie potrzebuje, o czym nam ostatnio opowiadała i co wywoła uśmiech na jej twarzy uśmiech. Może być to płyta ulubionego zespołu, książka z serii którą ostatnio czytała, a nawet drobne akcesoria do domu. Takim upominkiem pokażemy, że na prawdę znamy tę drugą osobę i nam na niej zależy.

Jako dodatek, czy podarek główny?

Kwiaty są nieodłączna częścią każdego przyjęcia imieninowego. Jeśli nie mamy czasu na poszukiwania prezentu lub po prostu nie znamy obdarowywanej osoby na tyle dobrze by kupić jej trafiony upominek, warto wtedy postawić właśnie na bukiet imieninowy. Sprawdzi się on zarówno jako jedyny prezent (wtedy powinien być bardziej okazały) jak i w postaci dodatku, na przykład do czekoladek czy alkoholu. Kwiaty sprawdzą się nawet w przypadku mężczyzn. Pamiętajmy wtedy, żeby postawić na coś innego niż róże. Frezje, czy tulipany będą dobrym pomysłem. Z kolei gdy chcemy obdarować kobietę, wybierzmy klasykę w postaci róż. Bukiet imieninowy powinien składać się z nieparzystej liczby kwiatów, nie dopuśćmy także do sytuacji by wręczały go sobie osoby jednej płci. Lepiej unikać sytuacji gdy piękny bukiet mężczyźnie, daje inny mężczyzna.

Zasady wręczania kwiatów

Oprócz wyżej opisanej zasady „kto komu”, warto także pamiętać by zawsze dawać kwiaty koroną do góry. Zadbajmy o to by nie było na nich niepotrzebni folii czy papieru. Co więcej starajmy się kupować bukiet niedługo przed wręczeniem, by rośliny były świeże. Jeśli z jakiegoś powodu musieliśmy to zrobić wcześniej, lekko przytnijmy łodygi i włóżmy je do chłodnej wody.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here