ile kosztuje iphone

iPhone jest urządzeniem o niemalejącej od lat popularności, mającym ogromny wpływ na cały rynek smartfonów. Chociaż ze względu na to, ile kosztuje iPhone, szczególnie niedługo po premierze ta popularność może być zaskakująca.

Czym w ogóle jest iPhone?

Jest to urządzenie produkowane przez firmę Apple różniące się od zwykłego smartfona właściwie wyłącznie systemem operacyjnym – nie jest to w przeciwieństwie do większości urządzeń dostępnych na rynku system Android, ale system iOS. Nie należy jednak nie doceniać wizjonerstwa i rewolucyjności zwłaszcza pierwszych urządzeń. Pierwsza generacje tego urządzenia, zwana iPhonem 2G została zaprezentowana publicznie ponad 10 lat temu, bo w 2007 roku. Przez następne sześć lat co roku pokazywano kolejną generację urządzenia, a od tego czasu aż dwie wersje co rok.

Pierwszym urządzeniem, wspomniany już iPhone 2G. Był to produkt szczególnie rewolucyjny ze względu na rozpowszechnienie ekranu dotykowego zamiast dotychczas stosowanej klawiatury. Oprócz tego miał on również funkcje współcześnie oczywiste, lecz wówczas nowatorskie. Telefon miał wbudowany czujnik, który wyłączał ekran przy zbliżeniu urządzenia do ucha, a do tego ekran dostosowywał swoją orientację w zależności od ułożenia telefonu.

Oprócz tego oferował odtwarzanie plików mp3, oglądanie filmów, i robienie zdjęć. Kolejną zaletą była możliwość łączenia się z internetem za pomocą Wi-Fi. Inną cechą różniącą ten model od ówcześnie dostępnych na rynku była trudna do zdjęcia obudowa, oraz przylutowana bateria. Niestety współcześnie jest to standard. Telefon ten nie był dostępny w Polsce w normalnej sprzedaży, zmieniło się to dopiero z kolejną generacją.

iPhone 3G był twórczym rozwinięciem znanej już formy, ale z licznymi usprawnieniami, takimi jak chociaż GPS czy obsługa sieci 3G. Nawet to, ile kosztuje iPhone 3G w 2008 nie jest w stanie przeszkodzić ogromnej popularności tego urządzenia.

iphone i macbook

Do dzisiaj zostało zaprezentowane wiele kolejnych wersji tego urządzenia. Wciąż cieszy się niemalże kultowym statusem i oddaniem wiernych fanów. Nawet pomimo częstej krytyki praktyk firmy. Przede wszystkim zarzuca się Apple odejście od dawnej strategii firmy. Urządzenia te nie są już innowacyjne, a specyfikacja techniczna często ustępuje produktom konkurencyjnych firm nawet sprzed wielu lat. Podkreśla się również, że nowe rozwiązania nie są autorstwa Apple, lecz jedynie zostały przez tę firmę spopularyzowane.

Krytykowane jest również trudne serwisowanie urządzenia, wręcz niemożliwe bez udania się do serwisu. Bez wątpienia Apple swoim urządzeniem wyznacza trendy na rynku, takie które konsumenci przyjmują z radością, jak i takie które spotykają ich opór. Jednym z takich przykładów może być usunięcie gniazda jack w iPhonie 7. Kilka lat później praktyka ta nie jest rzadkością u innych producentów.

O ile specyfikacja techniczna niekoniecznie konweniuje z tym, ile kosztuje iPhone, warto zwrócić uwagę na zalety tego urządzenia. Użytkowanie tego smartfona jest znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze niż konkurencyjnych urządzeń ze względu na bardzo przyjazny system operacyjny. iOS jest systemem ekskluzywnym tylko dla produktów Apple, i przekonuje wiele osób do tego smartfona. Pomimo niezbyt konkurencyjnej specyfikacji technicznej, sławna jest bardzo dobra optymalizacja oprogramowania. Często i Phone działa znacznie płynnej niż smartfony z systemem operacyjnym Android, nawet o znacznie bardziej konkurencyjnej specyfikacji.

iphone

iPhone jest bez wątpienia urządzeniem kultowym, mającym do zaoferowania coś innego niż inni producenci. Apple nawet jeśli zgodnie z oskarżeniami popularyzuje jedynie rozwiązania innych producentów, trzeba przyznać, że nawet to jest pewną wartością. Apple jest często naśladowane przez innych producentów i rozwiązania stosowane przez Apple szybko stają się standardem na rynku, niestety nawet w przypadku krytykowanego powszechnie usunięcia gniazda jack. Tak czy inaczej, iPhone jest prawdopodobnie najważniejszym producentem, na który spoglądają inni.

Pewnym problemem jest cena smartfona Apple: to, ile kosztuje iPhone nie jest kompletnie konkurencyjne. Szczególnie dzisiaj, w epoce tanich i dobrych telefonów z Chin, które często znacznie przewyższają mocą obliczeniową produkt Apple, a kosztują ułamek jego ceny. Ogromną zaletą jest jednak system operacyjny iOS, bardzo przyjazny dla użytkownika. Wadą jest brak możliwości takiego dostosowania telefonu jak produktów z Androidem, ale iPhone jest skierowany do innego odbiorcy, który po prostu chce mieć sprawnie działający telefon.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here