Wybór powerbanku dla wymagających

W dobie panującego internetu i wszechobecnego WiFi coraz częstą potrzebą jest posiadanie alternatywnego źródła zasilania dla naszych urządzeń typu smartfon czy tablet. Ładowania potrzebują również inne urządzenia, czyli smartwatche, zegarki, latarki, aparaty fotograficzne, kamerki sportowe, kamery i wiele innych. Z tej przyczyny coraz częściej użytkownicy sięgają po wszelkiego rodzaju przenośne urządzenia do ładowania akcesoriów mobilnych, czyli powerbanki. Jest to rozwiązanie wygodne i praktyczne, bo pozwala nam korzystać z naszych sprzętów w każdym możliwym miejscu i o dowolnej porze – podczas podróży autem, pociągiem czy samolotem, wypraw w góry, czy nad wodę, a nawet w domu podczas awarii prądu, które wciąż jeszcze się zdarzają. Dzięki temu nie ma potrzeby martwić się o wyłączanie dodatkowych funkcji w telefonie, zmniejszaniem jasności ekranu, wyłączaniem bluetootha, czy WiFi w celu oszczędzania energii.

Rodzaje powerbanków

Powerbank to nic innego jak bateria magazynująca energię w obudowie, podobna do tych używanych w większości urządzeń mobilnych, tylko o znacznie większej pojemności. Za pomocą przewodu USB podłączamy do niego nasze urządzenie, dzięki czemu możemy je naładować. Powerbanki różnią się od siebie estetyką obudowy, jej wielkością, rodzajem złączy, ich ilością, funkcjonalnością. Najważniejszą różnicą jest jednak pojemność baterii deklarowana przez producenta i rzeczywista. Rozbieżność w tej kategorii jest dość znaczna i istotnie wpływa na koszta. Cena, to kolejna różnica pomiędzy tymi akcesoriami.

Jaki powerbank wybrać?

Kolejny raz użytkownik staje przed pytaniem – co kupić? Jak dobrać urządzenie odpowiednie do potrzeb, które będzie się sprawdzało wobec wyzwań, które postawi codzienność? Przede wszystkim, przed każdym zakupem sprzętu użytkowego, trzeba sobie zadać pytanie, gdzie i kiedy będzie on używany, jakie urządzenia będziemy nim ładować. Jego cena będzie zależała w dużym stopniu od jego pojemności. W przypadku powerbanku dobrze jest wiedzieć, czy będzie on używany w mieście, w drodze do szkoły, czy pracy, czy może ma nam przede wszystkim towarzyszyć w wyprawach i podróżach. Ważne jest też, czy ma zasilać jedno, czy więcej urządzeń, oraz jakiego rodzaju będą to sprzęty.

Do zasilania telefonu czy tabletu w mieście, może wystarczyć tańsze urządzenie o mniejszej pojemności. Pojemność powerbanków, podobnie jak baterii smartfonów mierzy się głównie w miliamperogodzinach (mAh). W sytuacjach codziennych istotne jest też, by sprzęt nie był zbyt duży. Dla wygody, by można go było zmieścić w kieszeni, czy torebce. W takich wypadkach wystarczy nam powerbank o pojemności 5000 do 10000 mAh. Powerbank GP o tej pojemności to świetny design, lekki i smukły, mieszczący się w każdej kieszeni.

Na dłuższe wyprawy warto zabrać sprzęt większy gabarytowo, o dużej pojemności nawet 20000 mAh. Dobrze też, by można było do niego podłączyć więcej niż jedno urządzenie, a optymalnie, by zawierał również inne funkcje. Tu znowu z pomocą przychodzi GP Batteries. Model GP Charge AnyWay – X411, to pojemny powerbank, którym nie tylko naładujesz dowolne urządzenia kablem USB, ale również, dzięki czterem niezależnym kanałom ładowania, cztery akumulatory AA i AAA.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here