Biurowe must have

Zorganizowanie przestrzeni biurowej to podstawa. Odpowiednia aranżacja biura sprawia, że każdy pracownik pracuje wydajniej. Składają się na nią: przydatne i ułatwiające pracę materiały biurowe, sprzyjające oświetlenie oraz ergonomiczne siedzisko.

Wyposażenie biura – o czym pamiętać?

Pierwsze, o co należy zadbać to biurko oraz fotel do komputera. Wysokość blatu powinna być dopasowana do wzrostu osoby siedzącej. Także fotel powinno dobrać się do indywidualnych potrzeb pracownika. W sklepach meblarskich i większych marketach budowlanych znajdziemy wiele foteli specjalnie skonstruowanych do pracy za biurkiem. Ich wygodna tapicerka i profilowane oparcie niwelują bóle kręgosłupa, które są najczęstszym schorzeniem charakteryzującym siedzący tryb życia. Jeśli z jakiegoś powodu siedzisko jest źle dobrane do ciała i podczas pracy jest nam niewygodnie, możemy poprosić pracodawcę o zakup specjalnych podkładek pod plecy (głównie okalających odcinek lędźwiowy kręgosłupa), które mocowane są za pomocą gumek od wewnętrznej strony oparcia.

Nie da się ukryć, że w dobrze zorganizowanym biurze powinny znaleźć się akcesoria, takie jak: długopisy, notatnik, kalendarz i tablica korkowa. Warto zainwestować w dobrej marki długopisy ścieralne. Możemy w ten sposób dokonać korekty w przypadku pomyłki w wypełnianiu dokumentów.

O ile przybory do pisania i kartki papieru są całkiem oczywiste, wbrew pozorom często zapomina się o dobrym organizatorze pracy, w którym można notować najważniejsze informacje np. zaplanowane spotkania. Oczywiście logiczne wydaje się używanie do tego celu smartfona i wbudowanej opcji kalendarza, jednak zamykany kapownik w wersji papierowej jest bardziej praktyczny. Zapisane spotkania biznesowe mające odbyć się w przyszłości możemy podkreślić kolorowym długopisem. Świetnym rozwiązaniem jest doklejanie do pojedynczych stron samoprzylepnych karteczek przypominających o randze spotkania. Wszystko jest bardziej czytelne, aniżeli w przypadku użycia osobistego telefonu.

Na materiały biurowe must have składa się również wspomniana tablica korkowa. Możemy umieszczać na niej istotne informacje lub przypomnienia o tym, co musimy danego dnia wykonać. Powieszona w dobrze widocznym miejscu, np. na ścianie naprzeciwko biurka spowoduje, że nic nam nie umknie. Alternatywą może być tablica suchościeralna, a więc gadżet wielokrotnego użytku. Przyda się podczas notowania ważnych zadań, pomysłów zawodowych, jak i w trakcie spotkania z klientem.

Jak widać, kilka podstawowych rzeczy plus trochę kreatywności przyniesie pozytywne rezultaty, a biuro zamieni się w funkcjonalną przestrzeń.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here