Jak sprawić, by włosy nabrały objętości?

Bujna fryzura jest marzeniem prawie każdej kobiety, jednak nie każda z nich posiada typ włosów, które w naturalny sposób tworzą fryzurę o dużej, atrakcyjnej objętości. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, by przy pomocy odpowiednich trików i specjalnie stworzonych do tego kosmetyków, rzucić wyzwanie grawitacji i nadać swoim włosom zdecydowanie większą objętość.

Długość włosów i fryzura

W tym zakresie bardzo wiele zmienić może odpowiednia fryzura. Im włosy są dłuższe, tym w naturalny sposób bardziej skłonne do opadania i zmniejszenia swojej objętości. Dlatego fryzury krótsze, zwłaszcza w przypadku włosów kręconych prezentują się bardziej okazale, jeżeli mamy na myśli objętość. Kobiety o włosach prostych mogą bardzo wpłynąć na finalny efekt  przy pomocy lokówki. Wcale nie chodzi o ułożenie bujnych loków czy hollywoodzkich fal. Już nawet delikatne „podkręcenie” końcówek potrafi spektakularnie odmienić ją wizualnie, tak by włosy wydawały się grubsze i bardziej bujne. A przecież większość kobiet od czasu do czasu uwielbia zmiany.

Pielęgnacja i stylizacja

Utrzymaniu bujnej, puszystej fryzury sprzyja częste mycie włosów – zwłaszcza, gdy mają one skłonność do przetłuszczania się. Jednocześnie codzienne mycie włosów, gdy jest wykonywane nieodpowiednim szamponem może prowadzić do ich przesuszania,a nawet do nieodwracalnych uszkodzeń. Idealnym rozwiązaniem będzie dopasowanie odpowiedniego szamponu do typu włosów, jak również nieobciążającej i delikatnej odżywki, która nadmiernie ich nie obciąży.

Zdrowym i odpowiednio pielęgnowanym włosom, nawet jeśli są z natury cienkie i skłonne do przetłuszczania się, z pewnością nie zaszkodzi stylizacja. Lakier do włosów np. wzbogacony kreatyną ochroni, zmiękczy i nadaje włosom sprężystości, a jednocześnie pomaga w utrwaleniu ich objętości na 24 godziny.

Gdzie szukać dobrej jakości kosmetyków do pielęgnacji włosów? W sklepach i hurtowniach kosmetycznych. Na szczególną uwagę zasługuje maxdrogeria.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here