Karta płatnicza dla dziecka – jaką wybrać?

Nasz świat się zmienia i choć dziś wielu ludzi uważa, że płatności gotówkowe znikną za parę lat z naszej codzienności, to wciąż nie za bardzo wyobraża sobie dzieci płacące kartą płatniczą. Tymczasem okazuje się, że jest to rozwiązanie nie tylko wygodne i łatwo dostępne, ale także bezpieczniejsze. Chcesz wiedzieć jaką kartę płatniczą dla dziecka wybrać?

Karta płatnicza dla dziecka – taka zwykła?

            Wiele firm i banków oferuje dziś karty dla dzieci oraz młodzieży. Są one zwykle niejako dołączane do rachunków rodziców, a sam rodzaj karty to zwykle karta przedpłacona. Dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci nie mają dostępu do zwykłych kart, ale mogą wydać tylko takie środki, jakie rodzic sam przeleje na konto. Co więcej, doładowanie jest możliwe niemalże natychmiast z rachunku głównego. To wygodne i praktyczne.

Karta dla dziecka – jaka dokładnie powinna być?

            Jednak nie tylko wygoda jest tutaj ważna. Istotne jest bowiem także bezpieczeństwo. Wybierając kartę płatniczą dla dziecka musimy kierować się jej zabezpieczeniami oraz możliwościami jakie daje. Nie przelewajmy dziecku zbyt wielkich sum i nie wybierajmy karty, którą łatwo będzie dostać się do pieniędzy. Jednak dzięki karcie dziecko staje się bezpieczniejsze i nie martwi się o zgubione pieniądze.

Karta dla dziecka – funkcje

            Tylko kilka firm w Polsce oferuje karty dla dzieci w wersji wielowalutowej. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie nie ma jeszcze aż tak wielu zwolenników, jednak jest to melodia przyszłości. Karty muszą być bowiem dostosowane do współczesnego świata, a dziś dziecięce wycieczki nie kończą się nad polskim morzem. Co więcej, taka karta daje możliwość całkowitego kontrolowania na co i gdzie Twoje dziecko wydaje pieniądze.

            Pierwsza karta dla dziecka to nie fanaberia, lecz praktyka i bezpieczeństwo. Warto zatem zadbać, by nasze dzieci miały pełnię możliwości, a przy tym my pełnię kontroli i poczucie bezpieczeństwa, które jest bezcenne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here