Recepta na dobry sen

Dobry sen to warunek prawidłowej regeneracji organizmu i gwarancja nabrania sił do zmagań z wyzwaniami kolejnego dnia. Kluczowe znaczenie ma w tym wypadku długość oraz jakość snu. Przyjrzyjmy się ważnej roli, jaką odgrywa w naszym życiu łóżko oraz pościel.

Zadbajmy o jakość snu

Teoretycznie każdego dnia powinniśmy zarezerwować 8 godzin na sen. W praktyce bywa różnie, długość ta jest też zależna od wieku i indywidualnych predyspozycji, warto jednak zadbać, by czas przeznaczony na regenerację nie był krótszy niż 6 godzin — jest to ilość wystarczająca, by zregenerować siły przeciętnego dorosłego człowieka. Krótszy sen to znaczące zwiększenie ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia, nie sprzyja on też wypoczynkowi psychicznemu. Jednak liczy się nie tylko długość snu, lecz także jego jakość, a na nią znacząco wpływa wyposażenie i sposób, w jaki urządzimy sypialnię. 

Kluczowy dla zdrowia i jakości wypoczynku jest dobór odpowiedniego materaca. Jego wielkość wpłynie na komfort, ważny jest też wybór odpowiedniej twardości. Wbrew powszechnej opinii miękki materac nie jest gwarancja dobrego wypoczynku, nasze ciało łatwiej zregeneruje siły, jeśli powierzchnia będzie nieco twardsza i sprzyjająca utrzymaniu w trakcie snu ergonomicznej pozycji. Twardość materaca powinna być zatem dobrana do wagi użytkownika, dobrym pomysłem będzie tu skorzystanie z porad wyspecjalizowanych fachowców, którzy pomogą wybrać nie tylko materac, ale też poduszki tak, aby możliwe było znalezienie korzystnego kompromisu łączącego aspekty zdrowotne i wygodę.

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz

To właśnie z pościelą mamy najbliższy kontakt podczas snu. Powinna więc nie tylko cieszyć zmysły, ale też zapewniać odpowiedni poziom komfortu i higieny. Na co zwrócić uwagę kupując pościel? Zacznijmy od cech użytkowych. Wielkość powinna być dostosowana do rozmiaru łóżka i preferencji śpiących w nim osób. Jeśli wahamy się nad wyborem konkretnej szerokości, zdecydujmy się na tę większą. Unikniemy wzajemnego zabierania sobie kołdry, a odpowiednio duży zapas przykrycia umożliwia wygodną zmianę pozycji w trakcie snu. Sposób zamykania poszwy ma bezpośredni wpływ na szybkość przebierania pościeli, wybór między zamkiem, guzikami, zakładkami i wiązaniem to już kwestia indywidualnych upodobań. Podobnie przedstawia się kwestia doboru materiału, z którego wykonana została pościel. Wybór jest ogromny, o czym możemy się przekonać, odwiedzając sklep internetowy dostępny pod adresem https://nyks.pl/. Strona należy do firmy Nyks, będącej renomowanym polskim producentem oferującym pościele bawełniane, satynowe, flanelowe, wykonane z kory i jerseyu. 

Wybierając pościel, warto uzupełnić zakupy o przydatne artykuły komplementarne. Prześcieradło z jerseyu, miękki ręcznik frotte, dodatkowy komplet poszewek na poduszki i kołdry to produkty, które powinny znaleźć się w każdej bieliźniarce. Te artykuły również znajdziemy w bogatym katalogu Nyks. Co ważne, transakcji możemy dokonać bez wychodzenia z domu, korzystając z intuicyjnego w obsłudze systemu sprzedaży internetowej. Zakupy są nie tylko proste, ale też wyjątkowo korzystne ekonomicznie. Skorzystanie z oferty sprawdzonego producenta to najłatwiejszy sposób na zapewnienie sobie i bliskim zdrowego, regeneracyjnego snu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here