Sukienki, które pasują na każdą porę roku

0
1007

Jako strój typowo kobiecy, od lat kojarzony z płcią piękną, sukienki poddawane były wielorakim metamorfozom. Próbowano stworzyć z nich zaskakuje kompozycje i wzory krojów tak odległe od pierwowzoru, że niewiele miały wspólnego z klasycznym, jednoczęściowym strojem rozszerzany od pasa w dół. Dzisiejsze sukienki zamiast na ekstrawagancję stawiają raczej na uniwersalność i praktyczność. Stąd na rynku nie brakuje modeli, które świetnie sprawdzają się i w zimę, i w lato.

Delikatny, elastyczny materiał

Jednak aby sukienki zyskały status faktycznie uniwersalnych, muszą spełnić szereg wymagań. Jednym z nich jest dobrze dopasowany rodzaj materiału lub mieszkanka materiałowa. Najczęściej będzie to bawełna lub bawełna z niewielkim dodatkiem syntetyków. Te ostatnie mają za zadanie poprawić jej elastyczność i sprawić, że kobiety zmieszczą się w nie nawet wtedy, gdy po zimie przybędzie im kilogram lub dwa. Bawełna z kolei dba o to, aby sama sukienka była miękka i delikatna w dotyku, nie drażniła skóry oraz by przyjemnie się ją nosiło nawet na nagie ciało w upalne lato.

Przewiewność i ochrona przed wilgocią

Innym ważnym czynnikiem decydującym o uniwersalności sukienek damskich dostępny w sklepie https://arioso.pl/ jest ich przewiewność często łączona z ochroną przed zbieraniem się wilgoci. Dotyczy to zwłaszcza okresów jesienno-zimowych, gdy nosi się na sobie wiele ubrań, a skóra przez te kolejne warstwy nie może swobodnie oddychać i w rezultacie się poci. Dobrej jakości sukienki na cały rok wykonane są z materiałów przewiewnych, przepuszczających powietrze i zapobiegających nieprzyjemnej potliwości.

Kolorowe kompozycje wzorów

Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje też kwestia samego wyglądu takich sukienek. Raczej odpadają tu modele o skomplikowanym, bogatym wzornictwie. Królują za to te bardziej stonowane, proste, bez specjalnych dodatków kolorystycznych. Wśród barw i odcieni wyróżniają się szarości oraz jednolite i zimne kolory z delikatnym gradientem: niebieski i zieleń. Rzadziej spotyka się sukienki w jaśniejszych barwach lub z mocnym odbiorem wizualnym jak czerwień.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here