Najlepsza kawa w Twoim domu

0
1419

Kawa ma w sobie moc – jej siła oddziaływania na nasze zmysły jest wyjątkowa – wystarczy sam zapach parzonej świeżo kawy, by przenieść nas do krainy… relaksu. Aby we własnym domu poczuć się tak jak w eleganckiej kawiarni, konieczne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu do profesjonalnego przygotowywania kawy. Warte polecenia są m.in. produkty włoskiej firmy Delonghi, o czym nie trzeba przekonywać pasjonatów czarnego, aromatycznego napoju.

Espresso, latte, a może cappuccino?

Kawa we włoskim stylu zdobyła sobie entuzjastów na całym świecie. Czy to espresso, czy latte macchiato czy cappuccino – w różnych wydaniach – dostępne są nie tylko w kawiarniach albo restauracjach. Każdy może delektować się ulubioną kawą we własnym domu. Wystarczy kilka minut i gotowa kawa z mleczkiem i pianką wędruje na nasz stół.

Ekspresy do kawy coraz częściej stają się nieodzownym wyposażeniem kuchni. Jedną z najpopularniejszych marek tego rodzaju sprzętu na świecie jest właśnie Delonghi. Zarówno ekspresy, jak i różnego rodzaju dodatkowe akcesoria dedykowane kawie, znajdziemy w ofercie sklepu Aquamelior.pl. Ten sklep warto zapamiętać, jeśli cenimy sobie szybki i szeroki dostęp do sprzętu najwyższej klasy w atrakcyjnych cenach. 

W ofercie sklepu m.in. najpopularniejsze modele ekspresów Delonghi – automatyczne oraz kolbowe. W katalogach dostępnych produktów włoskiej firmy znajdziemy także akcesoria do ekspresów, w tym m.in.: kompletne pojemniki do przechowywania mleka do spieniacza (różne modele), pojemniki na fusy, zbiorniki na wodę, szklane dzbanki na napar oraz dysze spieniające. 

To nie wszystko – wraz z ekspresem i akcesoriami warto również zaopatrzyć się w specjalistyczne środki, dzięki którym można łatwo utrzymać ekspres w należytej czystości. 

Stosowanie takich preparatów, jak chemiczne środki do czyszczenia oraz konserwacji ekspresu, a także skuteczne odkamieniacze zapobiegające osadzaniu się minerałów na ściankach ekspresu zwiększa żywotność urządzenia i redukuje znacznie podatność na wszelkiego rodzaju awarie.

Delonghi, czyli oferta kompleksowa

Popularność włoskiego lidera kuchennego sprzętu AGD związana jest m.in. z kompleksowością oferty. Oprócz ekspresów, akcesoriów i profesjonalnych, przyjaznych środowisku naturalnemu środków czyszczących i konserwujących, Delonghi zapewnia również dostęp do własnej kolekcji eleganckich szklanek dostosowanych do różnych rodzajów kawy przygotowywanej w ekspresach.

Odpowiednio wyprofilowane szklanki, różnej grubości – inne do kawy latte, inne do espresso czy cappuccino – pozwalają zachować najlepszy smak i aromat kawy. Chwila z kawą za ich sprawą staje się jeszcze przyjemniejsza.

Decydując się na zakup ekspresu do kawy i akcesoriów, dzięki którym parzenie kawy staje się wyjątkowym rytuałem również w naszych domach, nie możemy zapominać o jednych z najistotniejszych urządzeń decydujących w znacznej mierze o smaku sporządzonej w ekspresie kawy – to filtry, które należy odpowiednio często wymieniać.

Jest to zabieg niezbędny, jeśli chcemy delektować się wyjątkowej jakości kawą. Filtry do ekspresów zmniejszają osadzanie się kamienia w ekspresie, co ma szczególne znaczenie w przypadku, gdy woda w naszych domach charakteryzuje się wysokim stopniem twardości.

Filtry Delonghi spowodują, że woda będzie dużo smaczniejsza (tym samym również kawa), a sam ekspres – efektywniejszy i mniej podatny na różnego rodzaju uszkodzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here