Hebe Andersona – jak pielęgnować tę niezwykłą roślinę?

0
434

Uprawiasz w ogrodzie hebe Andersona? Chcesz, żeby roślina wzrastała zdrowo i pięknie zakwitała, zdobiąc ogród fioletowymi niebieskimi bądź białymi kwiatami? Dowiedz się, jak prawidłowo pielęgnować tę hebe Andersona, aby zapewnić jej możliwie jak najlepsze warunki do wzrastania.

Kwiat Hebe Andersona – zachwycająca ozdoba ogrodu

Hebe Andersona jest rośliną wręcz uwielbianą, a to przede wszystkim ze względu na niezwykłą urodę jej kwiatów. Zachwycające niebieskie, fioletowe lub białe kwiaty zbierają się w gęste grona na końcówkach pędów. Co więcej, roślina hebe Andersona kwitnie w lecie, a nawet wczesną jesienią, kiedy większość pozostałych roślin ogrodowych już dawno przekwitła. Właśnie dlatego hebe jest tak lubianą rośliną – zdobi ogród przez znacznie dłuższy czas. Jednak, żeby cieszyć się pięknymi kwiatami hebe, należy właściwie pielęgnować swoje rośliny. Dowiedz się, jak to robić.

Najlepsza gleba dla hebe Andersona

Roślina hebe Andersona znakomicie czuje się na wrzosowiskach, stąd warto zadbać o to, aby sadzonki trafiły do gleby charakterystycznej właśnie dla takiego krajobrazu. Optymalne gleba dla hebe powinna być przepuszczalna, próchniczna i mieć kwaśny odczyn. Do podłoża można dodawać kwaśny torf ogrodniczy, kompost, a także ściółkę spod drzew iglastych.

Podlewanie hebe Andersona

Sadzonki hebe najlepiej wsadzać do gleby z drenażem. Dla rośliny korzystne jest bowiem, kiedy wody po każdym podlewaniu mogła odpłynąć. W przypadku roślin uprawianych w donicy warto usuwać nadmiar wody po polewaniu. Kolejne podlewanie najlepiej jest zrobić, kiedy ziemia będzie już sucha, ale nie całkowicie wyschnięta.

Hebe Andersona – jakie nasłonecznienie, co z wiatrem?

Hebe jest rośliną lubiącą słońce. Najlepiej rośnie w dobrze nasłonecznionych miejscach, nie ma także problemów ze wzrostem nawet w pełnej ekspozycji na słońce. Jest jednak na tyle uniwersalna, że półcień również nie powinien stanowić dla niej problemu i przeszkadzać w prawidłowym rozwoju i kwitnieniu. Dla hebe korzystne będzie osłonięcie rośliny przed wiatrem.

Zimowanie hebe Andersona

Hebe – roślina wieloletnia – jest dość wytrzymała, jednakże ostre mrozy może znosić nie najlepiej. Stąd korzystniejszym rozwiązaniem jest uprawianie go w donicy, którą na zimę warto przenieść do pomieszczenia. Jeśli została zasadzona w gruncie, przed zimą należy otulać ją agrowłókniną. Pomocne może okazać się też okrycie z gałązek iglaków, które zapewni prawidłową wentylację i pomoże zapobiegać chorobom grzybowym.

Przycinanie hebe

W tej kwestii hebe nie wymaga szczególnej troski. Należy pamiętać o tym, aby usuwać przekwitłe kwiatostany oraz gałązki zainfekowane chorobą czy zniszczone przez mróz.

Sadzonki Hebe Andersona – gdzie je kupić?

Hebe – roślina wieloletnia – może pięknie ozdobić Twój ogród, taras lub balkon. Jeśli chcesz cieszyć się widokiem pięknych kwiatów nie tylko wiosną, ale również latem i wczesną jesienią, to warto postawić właśnie na hebe Andersona. Sadzonki tej rośliny znajdziesz w sklepie Zielonym do Góry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here