alkomat

Nie ulega wątpliwości, że ogromnym problemem jest nadużywanie alkoholu. Możemy rozmawiać np. o uzależnieniach czy pijanych kierowcach. Nie ma też co ukrywać, że w jednym i drugim przypadku dochodzi do sporego zagrożenia. Jak sobie z nim radzić? Ponadto musimy pamiętać, że w obu sytuacjach problem z alkoholem może przełożyć się na życie wielu osób.

Lepiej zapobiegać

Kiedy możemy mówić o uzależnieniu od alkoholu, konieczne jest specjalistyczne leczenie. Warto jednak pamiętać o tym, że pomoc może mieć różny charakter – choćby doraźny (który na dłuższą metę raczej nie wystarczy). Nie bez przyczyny w różnych sytuacjach słyszymy, że bardzo ważne jest zapobieganie.

Zapobiegać można np. przez alkomaty elektrochemiczne. Dobry alkomat to gwarancja kontroli spożywanego alkoholu. Oczywiście istotne jest też to, żeby mieć przy sobie odpowiedni produkt. Przez taki produkt należy rozumieć alkomat z atestem.

Zwiększenie świadomości

Być może są osoby, dla których alkomat z automatu oznacza alkoholizm. Myślenie w taki sposób jest złe i nie chodzi tylko o fakt, że kupno alkomatu ma pomóc w rozwiązaniu kłopotów.

Zdarzają się przeróżne sytuacje i czasem najzwyczajniej w świecie człowiek może nie być świadom alkoholu znajdującego się w organizmie. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na to, co się dzieje wokół nas – nietrudno zauważyć, że podczas picia alkoholu widzimy różny wpływ na organizm. Jak to się mówi, niektórzy mają mocną głowę do picia. Mocno głowa odbierana jest jako zaleta, ale prawda jest taka, że szybko może stać się przekleństwem. Najlepszy przykład to podróżowanie samochodem – przy ewentualnym pomiarze alkomatem nie ma pola do dyskusji.

Najlepiej nie pić

Niektórzy mogą też powiedzieć, że w przypadku zbliżającej się jazdy najlepszym rozwiązaniem jest unikanie alkoholu w określonych sytuacjach. Trudno się nie zgodzić z takim postawieniem sprawy, ale trzeba też zachować realizm. Krótko mówiąc, zachowanie wstrzemięźliwości dla wielu osób może okazać się ogromnym wyzwaniem.

Alkomat można określić swego rodzaju szukaniem kompromisu. Warto również pamiętać o tym, że dążenie do kompromisu to coś, czego zwyczajnie trzeba chcieć. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, nie sposób liczyć na satysfakcjonujący efekt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here