ekspres przelewowy
fot. pixabay.com

Ekspresy przelewowe występują w różnych formach, a dzięki swojej różnorodności, łatwej obsłudze i atrakcyjnej cenie mogą stać się najlepszym wyborem dla wielu miłośników kawy, którzy nie chcą wydawać dużo pieniędzy na nowe ekspresy. Który ekspres przelewowy należy rozważyć?

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaki-ekspres-przelewowy-do-kawy-wybrac/

Ekspres przelewowy

Jeśli lubisz czarną kawę w filiżance lub kawę w dzbanku, najlepszym wyborem będzie ekspres przelewowy. To nie jest urządzenie do przygotowania pysznego espresso czy fine latte, ale korzystając z ekspresów przelewowych możemy zrobić mnóstwo pysznej aromatycznej czarnej kawy. Ekspresy przelewowe są stosunkowo tanie, łatwe w obsłudze i nie są tak skomplikowane w utrzymaniu jak ciśnieniowe ekspresy do kawy, a ich eksploatacja jest również bardzo tania. Nawiasem mówiąc, możemy również zrobić herbatę w ekspresie przelewowym.

Na co zwrócić uwagę?

Najpierw zwróćmy uwagę na wielkość dzbanka / filiżanki, jaką zapewnia dany ekspres i czy pozwala on na przygotowanie mniejszej ilości kawy. W przypadku ekspresu przelewowego bardzo przydatna jest również funkcja ciągłego podgrzewania dzbanka, dzięki czemu wytwarzana kawa jest zawsze ciepła.

Warto wspomnieć o modelu z wbudowaną szlifierką lub zestawem ekspres przelewowy + młynek. Wysokiej jakości ekspres przelewowy powinien parzyć kawę z wodą o temperaturze 90-95 stopni, ponieważ wrzątek zwiększy goryczkę kawy i straci smak napoju. Ważne jest również, aby równomiernie wlać wodę z kawy mielonej do ekspresu, aby w pełni wykorzystać przygotowaną kawę.

Typowy ekspres przelewowy zmusza nas do przygotowania „hurtowej” ilości kawy, ponieważ po włączeniu ekspresu potrzebny jest przynajmniej jeden dzbanek kawy. Na rynku pojawił się sprzęt do przyrządzania jednej filiżanki kawy, ale tutaj znowu przygotowanie dwóch filiżanek kawy zajmuje stosunkowo dużo czasu (jedna filiżanka kawy zajmuje 3-4 minuty).

Podobnie wiele modeli ekspresów przelewowych nie posiada zintegrowanego młynka, co oznacza, że ​​albo potrzebujesz dodatkowego młynka, albo rezygnujesz z dobrodziejstw świeżo zmielonej kawy. Musimy również pamiętać o regularnej wymianie jednorazowych filtrów papierowych lub czyszczeniu filtrów wielokrotnego użytku.

Przeczytaj też: http://www.metalzine.pl/wybierz-spieniacz-do-mleka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here