zestaw brodacza

Noszenie zarostu stało się w ostatnim czasie bardzo modne. Wiele osób marzy o długiej, gęstej, perfekcyjnie ułożonej i przystrzyżonej brodzie. Aby osiągnąć ten efekt niezbędne są odpowiednie kosmetyki.

Dobór kosmetyków dla brodaczy

Kosmetyki powinny być odpowiednio dobrane do długości i rodzaju zarostu oraz typu skóry twarzy. Na początek idealny jest zestaw brodacza – LaCarter. Jest on na tyle uniwersalny, że powinien pasować każdemu. W skład zestawu wchodzą szampon do brody, odżywka, olejek, kartacz, balsam do brody oraz wosk do układania. Szampon do brody dokładnie oczyszcza brodę i sprawia, że jest ona gotowa na przyjęcie kolejnych kosmetyków. Wiele osób myję brodę zwykłym szamponem. Jest to błąd, ponieważ włosy na brodzie znacznie różnią się od tych na głowie. Tylko szampon do brody ma odpowiednie pH oraz optymalne działanie antybakteryjne.

Przed przystąpieniem do nałożenia olejku czy też balsamu powinno się wyczesać brodę. Warto jest też zdezynfekować ręce. Idealnie nadaje się w tym celu płyn antybakteryjny do mycia rąk Pan Drwal. Nie zawiera on alkoholu, dzięki czemu jest znacznie lepszy od wielu środków, które mogą wysuszać zarówno skórę rąk jak i twarzy.

LaCarter

Każdy brodacz po pewnym czasie wie jakie kosmetyki są dla niego najlepsze. Wiele osób przy wyborze kieruje się też zapachem. W końcu zapach kosmetyków nosimy na zaroście przez cały dzień. Warto zadbać o to, żeby zapach różnych kosmetyków nie gryzły się ze sobą. Dlatego powinno wybierać się produkty od jednego producenta i z jednej linii zapachowej. Wówczas będą się one świetnie uzupełniać i doskonale do siebie pasować.

Co na podrażnienia po goleniu?

Zmorą wielu mężczyzn są podrażnienia przy goleniu. Występują kiedy chcemy ogolić się na gładko, ale również kiedy chcemy tylko poprawić kontury naszego zarostu i uzyskać wyraźną linię odcięcia między skórą, a włosami. Doskonałym rozwiązaniem na te problemy jest krem do golenia Bivouak. Pozostawia on skórę gładką i nawilżoną. Zawiera również składniki chłodzące i kojące. Sprawia, że podrażnienia po goleniu w postaci krostek i zaczerwienień po prostu nie powstają.

Akcesoria dla brodaczy

Istnieje również wiele akcesoriów przydatnych brodaczom. Niezbędny jest kartacz, czyli szczotka do włosów. Kartacz powinien być wykonany z włosia dzika o odpowiedniej twardości. Czesanie brody usuwa resztki złuszczonego naskórka oraz poprawia ukrwienie skóry twarzy, co tworzy lepsze warunki do dalszego wzrostu włosów. Przydatne są również maszynki do strzyżenia brody. Przy użyciu odpowiednich nakładek można przyciąć ją do odpowiedniej długości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here