Co jest ważne przy wyborze papieru toaletowego

Jakie elementy są istotne przy wyborze papieru toaletowego? O czym pamiętać przed zakupem?

Ile listków ma papier toaletowy, czyli jak wybrać papier toaletowy?

Z papieru toaletowego korzystamy wszyscy, choć często używamy różnych jego wersji. Na sklepowych półkach czeka na Ciebie bardzo bogaty wybór tego typu artykułów, począwszy od zwykłego, szarego papieru toaletowego, przez rozmaite papiery perfumowane, wielowarstwowe i z wzorami, aż po nawilżany papier toaletowy. Nie ulega wątpliwości, że każdy z nich ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Od tego, który papier wybierzesz, zależy komfort jest użytkowania. Choć mogłoby się wydawać, że do tego celu wystarczy jakikolwiek papier toaletowy, to pamiętajmy, że dobry papier zapewnia Ci nie tylko wygodę, ale również, a może nawet przede wszystkim doskonałe poczucie higieny. Zatem na co zwrócić uwagę wybierając papier toaletowy? Ile listków ma papier toaletowy i czy to faktycznie ma znaczenie?

W drodze wyjątku zaczniemy od końca i od razu trzeba wskazać, że liczba listków w przypadku papieru toaletowego w większości przypadków nie ma znaczenia. Wynika to z faktu, iż listki papieru toaletowego od poszczególnych producentów mogą być zupełnie innych rozmiarów. W takim przypadku nawet bardzo duża liczba małych listków może w rzeczywistości zapewniać mniej papieru niż mniejsza liczba większych listków. Niestety (lub stety, w końcu mamy wolny rynek), w tej kwestii nie ma żadnej standaryzacji, w związku z czym każdy producent samodzielnie decyduje o tym, jakich rozmiarów listki będą w danym papierze toaletowym.

Czy ważna jest długość rolki papieru toaletowego?

Długość papieru toaletowego ma już znacznie większe znaczenie i faktycznie może Ci pomóc w wyborze tego artykuły. Niestety producenci papieru toaletowego bardzo często nie umieszczają tej informacji na opakowaniach – nie mają też takiego obowiązku. Wobec tego bardzo trudno określić, jak długa jest dana rolka, o wiele łatwiej będzie to zrobić podczas użytkowania. Po prostu sprawdzisz, na jak długo wystarcz Ci jedna rolka lub całe opakowanie. Długości rolki papieru toaletowego z pewnością nie można określać na podstawie jej wyglądu. Niektórzy wytwórcy specjalnie puszą swój papier, aby miał on większa objętość, w ten sposób zwiększając optycznie całą rolkę. Czasem też stosowana jest tekturowa rolka o większej średnicy. W tym miejscu można jeszcze nadmienić, że przyjmuje się, iż standardowa długość rolki powinna wynosić 20 metrów.

Warstwy papieru toaletowego

Ilość warstw papieru toaletowe wpływa w dużej mierze na jakość jego użytkowania. Można przyjąć, że im jest ich więcej, tym lepiej. Papier toaletowy z większą liczbą warstw jest miększy i przyjemniejszy w dotyku, a do tego lepiej opiera się uszkodzeniom. Na szczęście taką informację znajdziesz na praktycznie każdym opakowaniu. Do Twojego wyboru są przede wszystkim papiery toaletowe jednowarstwowe, dwuwarstwowe i czterowarstwowe. Wybierz ten, który zapewni Ci największy komfort użytkowania każdego dnia!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here