Kurs stylizacji paznokci

Jakie wymagania trzeba spełnić, by móc zapisać się na kurs paznokci? Jakie kursy warto wybrać? Czego się na nich można nauczyć?

Chcesz zdobyć ciekawy zawód albo zmienić dotychczasową pracę? Lubisz malować paznokcie sobie i innym? Dbasz o swoje dłonie i lubisz gdy wyglądają ładnie? Skoro tak, to może warto pomyśleć o zostaniu stylistką paznokci. Jeśli tylko czujesz, że odnajdziesz się w branży beauty, zrób pierwszy krok i zapisz się na kurs paznokci. Możesz wybrać kurs paznokci żelowych lub kurs zdobienia paznokci albo ukończyć oba. Każdy z tych kursów trwa 24 godziny, więc dość szybko można zdobyć umiejętności pozwalające na wykonywanie zawodu. Potem można dokształcać się na wielu innych dostępnych kursach/szkoleniach/warsztatach.

Jakie wymagania trzeba spełnić, by móc zapisać się na kurs paznokci?

Przede wszystkim, należy mieć ukończone 18 lat. Jest to warunek konieczny. Następnie, trzeba mieć chęć do nauki i być zainteresowanym tematyką paznokci. Potem już tylko należy zapisać się online przez wypełnienie formularza na stronie szkoły.

Kurs paznokci żelowych

Program tego kursu obejmuje zagadnienia takie jak: wyposażenie stanowiska pracy, budowa dłoni i paznokci, choroby paznokci i przeciwwskazania do wykonywania zabiegów, zastosowanie omawianych technik, rodzaje preparatów oraz narzędzi do wykonania zabiegu, techniki pracy z żelem i akrylożelem, nauka nakładania form i tipsów i ich prawidłowego obrabiania, nauka nadawania kształtów paznokciom, nakładanie żelu/akrylożelu na naturalną płytkę, przedłużanie paznokci przy zastosowaniu szablonu/formy, uzupełnienie paznokcia, masaż dłoni.

Po ukończeniu kursu uczestnik potrafi przygotować płytkę paznokcia pod żel oraz akrylożel, pracować z żelem i akrylożelem na naturalnej płytce, nakładać żel i akrylożel na formę i tipsy, uzupełniać paznokcie oraz nadawać im kształt.

Więcej na temat kursu można przeczytać na stronie szkoły: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/kurs——przedluzanie-paznokci–zel–akrylozel.

Kurs zdobienia paznokci

Program tego kursu obejmuje zagadnienia takie jak: preparaty używane do pielęgnacji dłoni i paznokci, wyposażenie stanowiska pracy, wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych dłoni, budowa dłoni i paznokci, choroby paznokci i przeciwwskazania do wykonywania zabiegów, wykonywanie zabiegów przedłużania paznokci metodą żelową na tipsie i formie, manicure hybrydowy, techniki zdobienia paznokci, masaż dłoni.

Po ukończeniu kursu uczestnik potrafi wykonywać zabieg pielęgnacyjne dłoni, wykonywać masaż dłoni, wykonywać manicure klasyczny oraz hybrydowy, przedłużać paznokcie metodą żelową oraz zdobić paznokcie.

Więcej na temat kursu można przeczytać na stronie szkoły: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/kurs—stylizacja-i-przedluzanie-paznokci.

Dalsze kształcenie w zawodzie manikiurzystki

Ukończenie wyżej wymienionych kursów daje podstawę do pracy z paznokciami. Jest to świetny sposób na rozpoczęcie swojej przygody paznokciowej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by poszerzać swoją wiedzę i umiejętności na innych kursach i szkoleniach. Większość firm produkujących lakiery hybrydowe organizuje różnego rodzaju szkolenia w ramach prowadzonych przez siebie akademii. Dla manikiurzystek korzystających z ich produktów przewidziane są rabaty. Poza tym można ukończyć jednoroczny zaoczny kierunek manikiurzystka, który przygotowuje do pracy na samodzielnym stanowisku manikiurzystki.

Polecamy także kurs bardzo modnego ostatnimi czasy manicure’u hybrydowego, a osobom chcącym poszerzyć portfolio swoich usług kosmetycznych kurs podologiczny (jest to kurs pedicure’u leczniczego).

Oferta kursów i szkoleń jest naprawdę duża, począwszy od krótkich kursów – jednodniowych, po dłuższe kształcenie roczne. Każda z pań planujących pracować w zawodzie manikiurzystki może wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here