Aromaterapia i jej pozytywny wpływ na funkcjonowanie człowieka

Aromaterapia: pachnący pomysł na relaks w domowym zaciszu! Stresujące rozmowy, nerwowe chwile oraz pełne emocji wydarzenia w życiu powodują, że każdy z nas czasami potrzebuje odpoczynku innego niż zjedzenie kawałka czekolady i obejrzenie odcinka ulubionego serialu. Z pomocą przychodzi wtedy pachnąca moc aromaterapii.

Czym jest aromaterapia?

Aromaterapia jest zabiegiem, który wykorzystuje uzdrawiające właściwości zapachów. Te wonne kuracje już w starożytności były metodami poprawiającymi psychiczne i fizyczne samopoczucie. Świece zapachowe, kadzidełka i orientalne olejki do masażu dzięki pachnącymi właściwościom  posiadają cechy rozgrzewające, przeciwzapalne i bakteriobójcze. Wypełnianie codzienności pięknymi zapachami pozwala lepiej spać – tak, aby odpocząć i sprawia, że poranki są milsze i cudownie pachną. Daje to dodatkową porcję energii i dobrego humoru. Aromaterapia to prosta metoda leczenia zapachem.

Dla kogo przeznaczona jest aromaterapia?

Leczenie i uzdrawianie zapachem, czyli aromaterapia przeznaczona jest dla każdego, niezależnie od płci i wieku! Tak, jak lubimy otaczać się ładnymi zapachami perfum, tak nasza dusza lubi orientalne, otulające i budzące dobre wspomnienia i skojarzenia. Powrót do ulubionych zapachów daje poczucie odprężenia i bezpieczeństwa, mięśnie samoczynnie się rozluźniają, gonitwa myśli – ustaje, a całe ciało się uspokaja.   Świece zapachowe, kadzidełka i zmysłowe olejki do masażu powinny znaleźć się w domu każdego z nas, kto szuka pomysłu na odpoczynek w domowym zaciszu.

Jak zacząć stosować aromaterapię?

Pierwsze kroki w aromaterapii warto postawić od zakupienia świecy zapachowej – wystarczy otworzyć pachnącą świecę z odpowiednim do potrzeb bukietem zapachowym i pozwolić, aby uzdrawiająca woń otoczyła wnętrze. Po kilku minutach od zapalenia świecy, pomieszczenie wypełni kompozycja zapachowa, która przyniesie ukojenie i relaks. Równie prostą metodą skutecznego odprężenia i przyjemnego pobudzenia jest aromaterapia przez rozpalenie kadzidełka. Tlące się kadzidełka mają najczęściej egzotyczny, orientalny zapach esencji kwiatów, ziół i żywic. Po męczącym dniu w szybki sposób przyniosą odprężenie. Kolejną prostą metodą uzdrawiania zapachem są kostki zapachowe o orientalnej woni, które można stosować na wiele sposobów: jako zapach do pomieszczeń, samochodu lub szaf z ubraniami. W bardzo szybki sposób woń kostki zapachowej można przenieść do ulubionych balsamów, kremów czy kominków zapachowych – wystarczy skruszyć kostkę.

Pachnący upominek dla bliskich

Zestawy do aromaterapii z drewnianymi i kamiennymi kominkami, naturalnymi olejkami eterycznymi, woskami, a także arabskie kadzidła i kadzielnice oraz  olejki do masażu będą doskonałym pomysłem na prezent dla bliskich. Nie dość, że pięknie zapakowane – to z uzdrawiającymi właściwościami zapachów orientalnych. Taki pachnący upominek wyzwoli pozytywne myśli, przyciągnie dobre wspomnienia a jednocześnie pozwoli na relaks całego ciała i duszy!

[Głosów:4    Średnia:5/5]