Jak zrobić dobre zakupy odzieżowe?

Jeżeli jesteś osobą, która nienawidzi zakupów, to na szczęście nie jesteś sam. Mnóstwo osób napotkanych w galeriach w Gdyni ma to samo. Jeżeli ma się wybrać na poszukiwania idealnych spodni czy butów, odkłada to w nieskończoność. Nie lubimy tłumów, nie lubimy wybierać spośród wielu modeli, bądź kupujemy pod wpływem chwili i po przyjściu do domu okazuje się, że nie trafiliśmy z zakupem. Jak temu zaradzić?

Nieudane zakupy

Najbardziej zniechęcają nas sytuacje, kiedy idziemy do galerii, kupujemy rzeczy, które leżą na nas dobrze, a w domu się okazuje, że nie mamy ich z czym zestawić. Niestety, to bardzo częsta sytuacja. Mamy dwa sposoby, żeby jej uniknąć.

Pierwszym z nich jest kupowanie od razu gotowych zestawów. To dobry pomysł dla osób, które dysponują większym budżetem i mogą sobie pozwolić na zakup kilku rzeczy podczas jednych zakupów. Dzięki temu mamy pewność, że kupiliśmy coś, co będzie pasowało do siebie. Drugim sposobem jest przegląd swojej szafy przed zakupami. Patrzymy i robimy listę rzeczy, które mamy i podczas zakupów łączymy je ze sobą. Niektóre panie i panowie robią nawet zdjęcia telefonem, by dokładnie pamiętać odcień rzeczy, którą już mamy. To pracochłonne, jednak w wielu przypadkach się opłaca.

Zrób bazę

Dobrze wyposażona szafa składa się z ubrań bazowych oraz dodatków, które są aktualnie trendami w modzie. Dobrze jest więc przejrzeć swoją szafę i zakupić w galerii w Gdyni np. na wyprzedażach te rzeczy, których nam brakuje. Tak naprawdę lepsza jest szafa z trzydziestoma ubraniami, które można mieszać i tworzyć z nich zestawy, niż sto ubrań i nigdy nie mieć w co się ubrać. Te podstawowe ubrania dobrze jest zakupić w renomowanym sklepie, aby były stworzone z dobrych materiałów, które nie zniszczą się po trzech praniach. Możemy się wybrać do galerii Klif Gdynia (https://gdynia.klif.pl/), gdzie wśród asortymentu znajdziemy ubrania od renomowanych projektantów polskich i zagranicznych. Jeżeli chodzi o dodatki sezonowe, to mogą być one kupowane w tańszych sklepach – zazwyczaj moda trwa krótko, więc nie będzie nam żal ich wyrzucić, gdy się okaże, że już są passe.

Zakupy ze stylistką

Ostatnim rozwiązaniem twoich problemów mogą być zakupy ze stylistką, która zrobi przegląd szafy a potem weźmie cię na zakupy. Na początek wypyta o twoje oczekiwania oraz jaki styl preferujesz. Być może będziesz go chciała zmienić, np. ubierać się bardziej kobieco. Panowie mogą poprosić o doradztwo w zakresie ubioru biznesowego czy też na co dzień do pracy. Dokładnie wytłumaczy czego potrzebujesz, co masz i co będzie ci pasować. Ubrania dobierze ze względu na figurę oraz analizę kolorystyczną. Taka usługa kosztuje, jednak warto się na nią zdecydować. Miejscem zakupów będzie zapewne galeria. Gdynia to miasto, gdzie z łatwością zrobimy tego typu zakupy. Warto umówić się na termin, gdzie będziemy w stanie poświęcić nieco więcej czasu. Stylistki warto poszukać w Internecie, bądź zapytać w galerii – być może jakaś podjęła z nimi współpracę.

Zakupy to dla jednych przyjemność i przysłowiowa bułka z masłem, dla drugich kojarzą się natomiast z psychicznymi torturami oraz frustracją. Jednak dobre rozplanowanie oraz wybór odpowiedniego miejsca zakupów mogą sprawić, że będzie nam odrobinę łatwiej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here