Internet dla gamerów – jak wybrać najszybszy?

W grze liczy się precyzja, strategia, doświadczenie, szybkość, odporność na stres. Nie przez przypadek profesjonalne podejście do gier komputerowych zaczęto nazywać e-sportem. W karierze gamera potrzeba praktycznie tych samych cech, co w przypadku sportowców. I podobnie jak w sporcie – sprzęt ma tu znaczenie.

Im wyżej chcemy zajść, tym bardziej profesjonalnego wsparcia będziemy potrzebowali zarówno od naszego komputera, jak i… dostawcy Internetu. Jeśli myślisz poważnie o wirtualnej rozrywce, powinieneś zainwestować w światłowód. Internet tak poprowadzony będzie szybki i niezawodny.

Światłowód – Internet najszybszy z dostępnych?

Sieci światłowodowe są rzeczywiście najszybszym znanym nam sposobem transferowania danych. I to sposobem mającym wciąż duży potencjał, rozwijającym się nieustannie. Dwa lata temu sieci światłowodowe zapewniały transfer 1 Gb/s. Dziś jest to już nawet 10 Gb/s. Co będzie za kolejne dwa lata? Trudno nawet zgadywać.

Mało tego, światłowód to też połączenie bardzo stabilne. Odporne na warunki pogodowe i uszkodzenia mechaniczne. Decydując się na nie, możesz mieć pewność, że nie utracisz nagle połączenia tylko dlatego, że gdzieś w pobliżu rozszalała się wichura.

Światłowód – Internet najwyższej jakości

Światłowód oferowany przez najlepszych dostawców to także Internet symetryczny. Co to znaczy? Że upload jest tak samo szybki, jak download! Nawet jeśli gry nie obciążają tak bardzo transferu wychodzącego, to dzięki dobrej symetrycznej przepustowości możesz w tym samym momencie nawiązywać wysokiej rozdzielczości wideokonferencję z innymi graczami. A jeśli zechcesz podzielić się filmem z twojej rozgrywki, będziesz mógł go opublikować bardzo szybko.

Pominęliśmy tu jedną kwestię, która zwykle uważana jest za podstawową przy ocenie jakości łącza internetowego do gier: niski ping. Dlaczego? Ponieważ dostarczany przez światłowód Internet jest usługą na naprawdę najwyższym poziomie. Możemy więc porównywać prędkości – czy będzie to 10 Gb/s, czy „tylko” 1 Gb/s – albo upewniać się co do symetryczności transferu, jednak tak bazowa rzecz, jak niski ping przy światłowodzie jest pewna!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here