włosy
fot.: pexels.com

Regularna pielęgnacja włosów, czasem wcale nie musi być dla nich korzystna. Często bowiem dochodzi do sytuacji, kiedy włosy zamiast być zdrowe i piękne, stają się zdecydowanie osłabione. Jak się okazuje, istnieje kilka nawyków pielęgnacyjnych, które niszą mieszki włosowe. Których czynności w codziennej pielęgnacji włosów należy zatem unikać?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/najczestsze-bledy-popelniane-przy-pielegnacji-wlosow/

Czynności, które niszczą włosy

Najbardziej powszechnym nawykiem pielęgnacyjnym, który przyczynia się do osłabienia kondycji włosów, jest ich codzienne modelowanie przy użyciu suszarki, prostownicy lub lokówki. Zbyt wysoka temperatura może uszkodzić strukturę włosów, które stają się przez to mniej puszyste i tracą swoją naturalną warstwę ochronną. Wówczas, pasma stają się bardziej podatne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Aby zniwelować negatywne działanie wymienionych urządzeń, warto zainwestować w kosmetyki termoochronne.

Uszkodzić lub znacznie osłabić mieszki włosowe można także poprzez wiązanie włosów np. w ciasnego kucyka. Chociaż jest to modna i wygodna fryzura, mocno ściągnięta gumka narazi pasma na łamanie, a nawet wyrywanie włosów. Jeżeli nie chce się rezygnować z tego uczesania, to warto wybrać gumkę do włosów, która nie będzie ich zbyt uciskała, czy też posiadała elementów z metalu.

Nieodpowiednio dobrane kosmetyki

To chyba jeden z najpopularniejszych problemów. Niestety, wiele kobiet nie jest w stanie określić, jaki jest typ ich włosów. Próbowanie jednak każdego produktu o różnych właściwościach i sprawdzanie, jak będą działać, nie jest odpowiednią metodą. Jeżeli ma się problem z określeniem swojego typu włosów, to warto udać się do specjalisty z tej dziedziny.

Tylko odpowiednio dobrane produkty pielęgnacyjne do rodzaju skóry głowy oraz typu włosów, pozwolą cieszyć się zdrowymi włosami. Ponadto, na kondycję włosów istotny wpływ ma prowadzony styl życia oraz dieta. Nie należy zaniedbywać żadnej z tych czynności, gdyż odbije się to na wyglądzie włosów.

Przeczytaj też: http://www.metalzine.pl/co-jesc-aby-miec-piekne-i-zdrowe-wlosy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here