Skuteczna metoda leczenia traumy

Zdrowie psychiczne jest niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania człowieka. Niestety żyjemy w czasach, w których trudno zadbać o jego kondycję. Miesiące izolacji społecznej, lęk o utratę pracy, narastające konflikty, strach o zdrowie swoje i najbliższych,  a nawet akty agresji stały się naszą codziennością. Nie każdy potrafi sobie z nimi radzić. Długotrwały stres oraz mocno obciążające naszą psychikę wydarzenia nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie psychiczne, a w konsekwencji mogą doprowadzić do trwałego urazu. Kiedy już tak się stanie, z pomocą przychodzi psychotraumatologia, terapia która pomaga wytworzyć odpowiednie mechanizmy radzenia sobie po traumatycznych doświadczeniach.

Kiedy warto odwiedzić psychotraumatologa

Traumatyczne wydarzenia mogą przytrafić się każdemu. Jedni poradzą sobie z nimi stosunkowo łatwo i szybko wrócą do równowagi psychicznej, dla innych będzie to niesamowitym problemem, z którym przez długi czas nie będą mogli się uporać. To dla nich właśnie jest terapia traumy. Jeśli zatem po traumatycznych wydarzeniach pojawiają się niepokojące symptomy, nie należy zwlekać z wizytą u specjalisty. Odwiedź go gdy masz:

– ataki paniki

– stany lękowe

– problemy ze snem czy też koszmary senne

– zaburzenia związane z odżywianiem

– depresję

– myśli samobójcze

– trudności w relacjach miedzy ludzkich

Wymienionych objawów nie należy lekceważyć. Najprawdopodobniej są one ściśle związane z urazem psychicznym i same nie znikną. Tylko doświadczony psychotraumatolog będzie w stanie określić ich źródło i dobrać odpowiedni rodzaj terapii.

Psychoterapia traumy – na czym polega

U osób, które doznały niezwykle negatywnych wydarzeń, odbijających piętno na ich psychice, może się rozwinąć zespół stresu pourazowego. Dlatego jak najszybciej należy wdrożyć odpowiednio skuteczne leczenie, przeciwdziałające temu zjawisku. Pacjenci pracując ze specjalistą mają większą szansę na szybki powrót do zdrowia psychicznego i efektywne pozbycie się nieprzyjemnych objawów w postaci nawracających, nieprzyjemnych wspomnień, lęków, ataków paniki, a także innych, tych mniej charakterystycznych. Leczenie traumy nie jest łatwe i wymaga wdrożenia odpowiedniej terapii. W poradni Harmonia LUX MED realizowane są różne jej rodzaje, dostosowane do potrzeb konkretnego pacjenta, a przede wszystkim do problemów, z jakimi na co dzień się boryka. Psychtraumatolog po rozmowie z nim i określeniu źródła występujących u niego objawów podejmuje decyzję o metodach leczenia i rodzaju terapii, która będzie znajdowała zastosowanie u osoby cierpiącej z powodu traumy, jaką przeszła.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here