Podstawowe wyposażenie do rozgrywek ASG

Rozgrywki ASG często zwane po prostu strzelankami, przyciągają wszystkich miłośników broni palnej. Wydarzenia te są rodzajem wieloosobowej gry, odtwarzającej działania wojska lub policji. Opierają się na ustalonych przed rozpoczęciem zasadach, a polegają na przeprowadzeniu drużynowej akcji zbrojnej, np. ataku na wyznaczony obiekt. Wykorzystuje się podczas nich specjalne repliki broni palnej, czyli Air Soft Gun.

ASG – czym dokładnie jest?

ASG, czyli Air Soft Gun, to repliki broni palnej, strzelające plastikowymi kulkami, najczęściej o średnicy 6 mm lub 8 mm. Zaopatrzone są w napęd elektryczny, gazowy lub sprężynowy. Wśród nich pojawiają się zarówno popularne repliki broni krótkiej (pistolety), jak również długiej (karabinki), dostępne na rynku są także granaty. Wykonane są w skali 1:1, z dbałością o szczegóły, a także dobre właściwości balistyczne. Działanie replik jest identyczne, jak działanie broni pneumatycznych. Warto jednak przy tym nadmienić, że energia pocisku wystrzelonego z ASG jest niewielka. Ze względu na swoją konstrukcję i właściwości ASG nie jest – według polskiego prawa – bronią. ASG kategoryzuje się jako militaria, urządzenia rekreacyjno-sportowe, wykorzystywane do taktycznych rozgrywek i ćwiczeń – są one używane m.in. przez grupy paramilitarne.

Wyposażenie

Chcąc rozpocząć swoją przygodę z rozgrywkami ASG należy mieć na uwadze nie tylko czerpaną z nich przyjemność, ale również własne bezpieczeństwo i wygodę. Dlatego w skład podstawowego wyposażenia wchodzą atestowane okulary ochronne. Okulary, o których mowa, zostały wykonane z odpornych materiałów i specjalnie przetestowane pod kątem ochrony oczu przed nadlatującymi kulami i innymi przedmiotami. Dobry egzemplarz, na przykład ze szkłami wykonanymi z poliwęglanu, chroniący oczy przed ciałami stałymi o prędkości 45 m/s, można nabyć w sklepie Kolba.

Oczywistym wyborem jest także odpowiedni strój, który jednocześnie chroni ciało, jak również zapewnia wygodę i możliwość ukrycia przed graczami z przeciwnej drużyny. Doskonale sprawdza się w tym przypadku odzież taktyczna, dostępna w sklepach militarnych. Jest wytrzymała, odporna na zabrudzenia, zapewnia swobodę ruchów, podręczne kieszenie oraz podstawową ochronę ciała. Co więcej, różne dostępne kolory i maskowania pozwalają dobrać ją do przewidywanego terenu rozgrywek.

Najistotniejsze jest jednak posiadanie egzemplarza broni ASG. Szeroki wybór w sklepach militarnych, takich jak Kolba, pozwala na wybór niemalże dowolnego karabinu lub pistoletu. Indywidualne preferencje oraz parametry konkretnej broni będą więc w tym przypadku czynnikami decydującymi o wyborze danego egzemplarza. Pomoc w decyzji mogą nieść opinie inny „airsoftowców”, a także porównanie konkretnych modeli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here