Artykuł o różnicach między kredytem gotówkowym a pożyczką hipoteczną

Kiedy brakuje nam pieniędzy na realizacją swoich planów lub marzeń większość z nas kieruje swoje kroki do banku.

To całkowicie zrozumiałe. Instytucje te oferują nam bowiem szereg produktów finansowych, dzięki którym możemy zdobyć pieniądze. Wśród tych, które cieszą się największą popularnością wymienić należy przede wszystkim kredyt gotówkowy oraz pożyczkę hipoteczną. Są to dwa różne rodzaje zobowiązań. Które z nich wybrać? Czym się różnią? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Kredyt gotówkowy – czym jest?

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych, który skierowany jest do osób prywatnych potrzebujących dodatkowych środków. Otrzymane pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel zaś zobowiązanie regulujemy w miesięcznych ratach. Kredyt gotówkowy jest pożyczką od kilkuset do nawet 200000 złotych. Dzięki czemu pozwala nie tylko na spełnienie swoich przyziemnych marzeń czy planów, ale również na poważniejsze inwestycje. 

Pożyczka hipoteczna – co warto o niej wiedzieć?

Pożyczka hipoteczna to kolejny sposób na pozyskanie od banku pieniędzy. W przypadku tego zobowiązania również spłacamy je w miesięcznych ratach, jednak w tym przypadku bank wymaga od nas zabezpieczenia w postaci zajęcia hipoteki posiadanego przez nas mieszkania, domu lub gruntu. Dzięki temu możemy pożyczyć większą kwotę pieniędzy. Warto również przypomnieć, że pożyczki hipoteczne to przede wszystkim pożyczki długoterminowe.

Który rodzaj pożyczek jest tańszy? 

Oczywistym jest, że pożyczając pieniądze chcemy zapłacić jak najmniej. Odsetek nie da się uniknąć, jednak wybierając pożyczkę hipoteczną możemy mieć pewność, że będą one niższe niż w przypadku kredytu gotówkowego. Bank posiadając zabezpieczenie w postaci hipoteki nie musi bowiem chronić się przed ewentualnymi stratami wynikającymi z braku spłaty. Sporo informacji na ten temat znajdziesz na stronie open.pl/blog/pozyczka-hipoteczna-a-kredyt-gotowkowy.html.

Jaką pożyczkę otrzymamy szybciej?

W życiu każdego z nas zdarzają się sytuacje, w których zwyczajnie zależy nam na czasie. W takim przypadku lepiej wybrać pożyczkę gotówkową. Jest ona bowiem produktem finansowym, który często możemy otrzymać od ręki. Wystarczy bowiem, że przedstawimy swoje dochody, a bank sprawdzi naszą historię kredytową. Pieniądze otrzymamy przelewem tego samego lub następnego dnia roboczego.

Pożyczka hipoteczna to konieczność dokonania wyceny mienia, wpisania banku do ksiąg wieczystych, cesja ubezpieczenia. To wszystko zajmuje sporo czasu. Również sam wniosek o pożyczkę hipoteczną jest znacznie bardziej skomplikowany.

Skorzystaj z pomocy doradcy

Czasem zdarza się tak, że mimo wiedzy na temat tego czym różnią się od siebie kredyty gotówkowe i pożyczki hipoteczne trudno jest nam podjąć decyzję co do tego, jaki rodzaj produktu finansowego wybrać. Szczególnie gdy zależy nam na dużej sumie pieniędzy. W takiej sytuacji dobrze jest skorzystać z fachowego doradztwa. Kontakt z doświadczonym specjalistą pomoże nam znaleźć najlepsze oferty, które dostosowane będą nie tylko do naszych potrzeb, ale również możliwości finansowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here