Jak znaleźć sklep z aplikacją mobilną
Aplikacje mobilne to spore udogodnienie dla osób korzystających z oferty sklepów różnych sieci. Jedną z ciekawszych opcji dostępnych często w ramach takich aplikacji jest lokalizator z mapą sklepów. Pomaga on w bardzo szybkim odnalezieniu otwartej placówki i zrobieniu zakupów dla siebie, rodziny lub kupienia produktów potrzebnych ze względu na planowaną wizytę gości.

Kiedy najczęściej szukamy sklepu?

Można wyróżnić kilka podstawowych sytuacji, podczas których poszukujemy sklepu. Są to:

– Późna pora dnia – część sklepów zamykana jest już po godzinie 18:00 lub 20:00, ale są też takie, które czynne są do 23:00 lub nawet całą dobę,

– Niedziela niehandlowa – wówczas bardzo trudno znaleźć czynny sklep ze względu na fakt, iż w tym dniu tygodnia są otwarte tylko niektóre, np. stacje benzynowe oraz sklepy prowadzone bezpośrednio przez ich właścicieli. W innym przypadku sklepy mogą być czynne tylko w ostatnią niedzielę miesiąca.

– Wizyta w nieznanej wcześniej miejscowości (np. na wakacjach, na wyjeździe służbowym lub w trakcie wizyty u rodziny/znajomych) – wówczas nie trzeba pytać napotkanych przypadkowo na drodze osób, jak dotrzeć do sklepu, bo wystarczy w tym celu uruchomić aplikację, która zaprowadzi nas na miejsce.

Niezależnie od przyczyny lokalizator czyli mapa sklepów w aplikacji mobilnej pomoże nam znaleźć sklep obok miejsca, w którym się aktualnie znajdujemy, dzięki czemu można zrobić zakupy, zanim minie sporo czasu i sklep zostanie już zamknięty. To spore udogodnienie, szczególnie dla zabieganych osób, które muszą wykonać w ciągu dnia szereg innych zadań. Równie istotne jest to, że w weekend można cieszyć się dzięki lokalizatorowi większą ilością wolnego czasu, który nie będzie poświęcony na poszukiwania.

Co jest potrzebne do uruchomienia lokalizatora sklepu?

Aby uruchomić lokalizator sklepów trzeba być zazwyczaj podłączonym do Internetu mobilnego oraz wyrazić zgodę na geolokalizację. Dzięki temu aplikacja połączy się z GPS-em. Aplikacja, przed uruchomieniem przez nas lokalizatora, poinformuje nas o tym, które funkcjonalności powinny zostać włączone, żeby odczytać naszą pozycję oraz poprosi o wyrażenie na to zgody. Bez tego uruchomienie lokalizatora nie powiedzie się.

Jak działa lokalizator sklepu?                          

Po wejściu na lokalizator już po kilku sekundach powinna ukazać się nam mapa sklepów, które znajdują się w najbliższej okolicy. Często oznaczone są one specjalnymi punktami. Wystarczy wtedy kliknąć taki znacznik palcem na ekranie dotykowym, by uzyskać szczegółowe informacje na temat adresu sklepu, godzin jego otwarcia w danym dniu, a czasem także oferowanych w jego ramach usług dodatkowych. Niezwykle istotne jest to, że gdy znajdzie się już dany sklep (posługując się takim narzędziem jak mapa sklepów), nie trzeba samodzielnie opracowywać do niego drogi. Zrobi to za nas aplikacja, która poprzez połączenie się z inną aplikacją (jak Google Maps) doprowadzi nas na miejsce, niezależnie od tego, czy poruszamy się pieszo, rowerem, komunikacją miejską czy samochodem. Droga w niej jest bardzo dokładnie opisana (co do ulic, odległości), a dzięki GPS-owi podlega ona na bieżąco aktualizacji w trakcie poruszania się, tak by nie zgubić się w podróży. Lokalizator i mapa sklepów to bardzo komfortowe rozwiązanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here