Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczyciela samochodu?

Wyselekcjonowanie odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej dla samochodu może być nie lada wyzwaniem. O czym powinniśmy pamiętać podczas poszukiwań tej w sam raz?

Ubezpieczyciel oferują nam dostęp do pełnej gamy produktów – wśród nich znajdują się także ubezpieczenia komunikacyjne, nazywane także motoryzacyjnymi. Są to polisy skierowane do właścicieli samochodów.

Polisy komunikacyjne można podzielić na dwa rodzaje:

  • ubezpieczenia obowiązkowe – OC
  • ubezpieczenia nieobowiązkowe – AC, Assistance, NNW, ubezpieczenie szyb i inne

Każdy kierowca powinien posiadać ubezpieczenie OC – odpowiedzialności cywilnej dla swojego samochodu. W razie jego braku można narazić się na spora karę!

Wykupienie ubezpieczeń nieobowiązkowych – dodatkowych jest już indywidualną decyzją posiadacza samochodu. Na takie polisy najczęściej decydują się właściciele aut nowszych, którym zależy na dodatkowej ochronie w nieprzewidzianych sytuacjach.

Jak wybrać najlepszego ubezpieczyciela i polisę?

Gdy chcemy mieć pewność, że polisa będzie dobrym wyborem, powinniśmy rozpocząć od sprawdzenia samego ubezpieczyciela.

Przykładowo, gdy interesuje nas ubezpieczenie samochodu OC od Avivy, w internecie można znaleźć już teraz informacje dotyczące tego ubezpieczyciela. Na ich podstawie można zdecydować, czy jest on dobrym wyborem.

Zwróćmy też szczególną uwagę na regulaminy i warunki ubezpieczenia – szczególnie wtedy, gdy chcemy kupić polisy dodatkowe. Ich zakres ochrony różni się, pojawiają się również określone wyłączenia, dlatego może się okazać, że nie otrzymamy wypłaty odszkodowania w niektórych sytuacjach.

Cena nie jest najważniejsza

Jeśli zamierzamy zakupić ubezpieczenie OC, możemy kierować się ceną – jest to polisa obowiązkowa, która polega na wypłacie pieniędzy poszkodowanej przez nas osobie czy osobom. Zatem dobrym wyborem może być tanie ubezpieczenie samochodu OC od Avivy.

Gdy jednak chcemy kupić polisę nieobowiązkową, pamiętajmy o tym, że niższy koszt składki może oznaczać gorszy zakres ochrony. W związku z tym wtedy, gdy chcemy zabezpieczyć się lepiej, musimy przygotować się także na wyższy wydatek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here