Zawsze pięknie pomalowane usta

Makijaż permanentny ust to rodzaj kosmetycznego tatuażu, który utrzymuje się przez 2 do 5 lat. W ramach zabiegu dokonuje się nałożenia barwnika na usta. Na poddanie się takiej procedurze decyduje się obecnie coraz więcej kobiet. Ich celem jest poprawa naturalnego kolorytu ust lub też wyostrzenie i wyrównanie ich konturów. Idealnym miejscem, aby poddać się temu zabiegowi jest Warszawa, w której pracuje wielu znakomitych specjalistów w tej dziedzinie.

Czy do zabiegu trzeba się przygotować?

Ważnym elementem, który powinien mieć miejsce przed zabiegiem jest rozmowa kwalifikacyjno-wstępna, która musi zostać przeprowadzona według ustalonych procedur – bez względu na to, czy trafiamy do kliniki w dużym mieście, takim jak Warszawa, Poznań lub Gdańsk czy też korzystamy z usług niewielkiego gabinetu w małej miejscowości. Specjalista musi w pierwszej kolejności wykluczyć istnienie jakichkolwiek przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. W kolejnym kroku wspólnie dobieramy najbardziej odpowiedni pigment, bo co niezwykle istotne – najdoskonalszy makijaż permanentny ust jest bardzo naturalny.

Zalecane jest również, aby w okresie 3-5 dni przed zabiegiem i przez 3 dni po nim przyjmować po 1 tabletce dziennie Heviranu – jest to lek na receptę, który może uchronić usta przed wystąpieniem opryszczki. Jednocześnie, aby zwiększyć poziom chłonności pigmentu, w dniu poprzedzającym zabieg wykonujemy delikatny peeling oraz nanosimy krem.

Przebieg zabiegu

Makijaż permanentny ust to zabieg, który składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest oczywiście kwalifikacja. Wywiad, wypełnienie ankiety, pytania zadane przez specjalistę, mają na celu dokładną ocenę stanu zdrowia. Wykluczenie przeciwwskazań jest niezwykle istotne. Należy bowiem pamiętać, że zabiegu nie wykonuje się w czasie trwania ciąży oraz przy karmieniu piersią. Nie należy przeprowadzać go również w czasie trwania infekcji wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych. Wykluczony jest także u osób chorujących na nowotwory i cukrzycę, czy przyjmujących leki, które rozrzedzają krew czy sterydowe.

W kolejnym etapie na usta nanoszona jest maść o działaniu znieczulającym. Potem należy wykonać dokładny rysunek docelowego kształtu ust – jakby idealne obrysowanie ich konturówką. Wówczas usta są już gotowe, aby zacząć nanosić na nie barwnik. Istotne jest, aby w pierwszej kolejności został wykonany permanentny kontur ust, a dopiero, gdy będzie skończony rozpoczęte nakładanie wypełnienia.

Ile czasu zajmuje zabieg?

Wykonanie makijażu permanentnego ust dobremu specjaliście zajmuje średnio od 1 do 2 godzin. Jednak, gdy miną mniej więcej 4 tygodnie należy przeprowadzić dodatkowe uzupełnienie barwnika.

Po upływie 3 do 5 dni od zabiegu widoczne jest delikatne łuszczenie się skóry. Powoduje to częściowe zniknięcie wprowadzonego barwnika, który wyłuszcza się nawet w 50%, co skutkuje koniecznością jego uzupełnienia, dla osiągnięcia zadowalającego koloru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here