Kredyt hipoteczny dla singla

0
2845

Pośród kredytobiorców krąży przeświadczenie, iż banki niechętnie patrzą na osoby, jakie pragną uzyskać zobowiązanie jedynie na siebie. Czy ma ono znaczenie w prawdzie? Pożyczkodawcy zwracają uwagę przede wszystkim na pełną zdolność kredytową własnych ewentualnych konsumentów. Więc właśnie nie do końca prawdą jest to, iż kredyt hipoteczny dla singla jest trudniejszy do uzyskania. Wszystko ponieważ zależy od osobistej kondycji gospodarczej konkretnej osoby. Kredyt dla singli w naszym kraju, systematycznie zyskuje coraz większą popularność, ponieważ jest coraz więcej osób samotnych. O tym kredycie, możemy przeczytać na stronie internetowej https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-dla-singli/.

Kredyt na mieszkanie dla singla jest zwykle obciążony większym zagrożeniem aniżeli kredyt małżeński dla młodych. Zaciągając zobowiązanie we dwójkę, gdy oboje zarabiacie, strata pracy poprzez jedną osobę, nie jest tak ogromnym niebezpieczeństwem dla banku, jak strata pracy poprzez kredytobiorcę-singla. Przy staraniach o kredyt w pojedynkę musicie liczyć się z tymże, iż wasze koszty utrzymania będą większe aniżeli w wypadku małżeństw bądź rodzin z dziećmi. Minimalna dopuszczalna wielkość kosztów na utrzymanie gospodarstwa domowego prowadzonego poprzez singla kursuje w granicach 1000 zł. Każda kolejna osoba to wydatek większy o mniej więcej 200-300 zł.

Pragnąc uzyskać kredyt hipoteczny należałoby złożyć wnioski do paru miejsc równocześnie. Powód? Może wykazać się, iż w jednym banku mamy zdolności, natomiast w pozostałych nie. Wszystko zależy od owego na co zwraca się uwagę. Gdy tylko i wyłącznie na zysk – w pojedynkę z pewnością nie wyciągniemy tyle, ile może wyciągnąć rodzina. Jednakże gdy istotniejsze dla nich będą koszty wychodzące na osobę, wówczas jesteśmy na zwycięskiej pozycji. Niewielki koszt utrzymania jest niezwykle dobrą stroną samotnie żyjących osób. Nie jedynie opłacają oni mniejsze rachunki, lecz także często nie zaciągają tylu kredytów co rodziny. Określając naszą zdolność kredytową zawsze brane pod uwagę są koszty stałe co jest ciężkie dla rodzin wielodzietnych jakie pomimo przejścia poprzez nich wymaganego dochodu nie dostaną pożyczki.

Małżeństwa bardziej wiarygodne?

Gdy bierze się kredyt gotówkowy, zazwyczaj nie ma większego znaczenia stan cywilny kredytobiorcy, lecz w wypadku zobowiązań długoterminowych, natomiast takim z pewnością są kredyty mieszkaniowe, staje się to istotniejsze. W takiej sytuacji banki podchodzą do singli niezwykle sceptycznie. Okazuje się, iż chociażby, gdy singiel zarabia tyle samo, co kredytobiorcy będący małżeństwem, nie znaczy to, iż będzie miał taką samą zdolność kredytową. Czemu banki podchodzą do osób samotnych z większą uwagą? Jest parę powodów. Przede wszystkim – singiel utrzymuje samodzielnie gospodarstwo domowe. W jego wypadku strata pracy znaczy niejednokrotnie stratę wszystkich przychodów oraz w konsekwencji kłopot ze spłatą kredytu. W wypadku małżeństwa gospodarstwo domowe niejednokrotnie utrzymywane jest z dwóch zarzewi przychodu, zatem chociażby, kiedy jeden spośród małżonków stanie się niepracujący, kolejny będzie mógł płacić dalej zadłużenie kredytowe.

Artykuł na podstawie: https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-dla-singli/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here