Zalety sztucznej biżuterii

0
671

Biżuteria kojarzy nam się z ponadczasową elegancją, metalami i kamieniami szlachetnymi lub półszlachetnymi, często też utożsamiana jest z klejnotami rodzinnymi. Tymczasem od wielu lat swoje stałe i ugruntowane miejsce na rynku ma biżuteria sztuczna, a więc wykonana z materiałów innych niż wyżej wymienione. Jakie są zalety sztucznej biżuterii? Można ich wymienić kilka.

Po pierwsze, ogromne bogactwo wzorów, a przede wszystkim kolorów. Szlachetne kamienie i kruszce występują w naturze w ograniczonej palecie barw, natomiast w przypadku sztucznych ozdób możliwe jest właściwie uzyskanie każdego efektu. Podobnie jest z kształtami poszczególnych elementów, ponieważ tworzywa sztuczne są dużo łatwiejsze w obróbce.

Po drugie, sztuczna biżuteria jest łatwa do samodzielnego wykonania w domu. Dla wielu osób może to być prawdziwa frajda i źródło satysfakcji. Jest to też świetny pomysł na spersonalizowany prezent dla bliskiej osoby, a nawet na własny biznes dla osób, które mają talenty artystyczne. Niepotrzebne są tu bowiem specjalne kwalifikacje, a jedynie kilka niezbędnych przyrządów i oczywiście materiały. Hurtownia biżuterii sztucznej ma w swoim asortymencie nie tylko gotowe wyroby, ale i bogaty wybór różnego rodzaju elementów do jej wytwarzania. Dzięki temu można samodzielnie zaprojektować i wykonać wymarzone kolczyki czy bransoletkę lub wisiorek.

Ponadto, tego typu ozdoby zazwyczaj nie wywołują reakcji alergicznych, gdyż nie zawierają niklu. Poza tym z reguły są relatywnie tańsze od tradycyjnej biżuterii, chociaż od tej zasady są oczywiście pewne wyjątki. Wybór sztucznej biżuterii na rynku jest ogromny, jest również na nim asortyment w segmencie premium, gdzie precyzja, wysoka jakość wykonania i siła marki sprawiają, że ceny produktów znacznie przewyższają wartość materiałów wykorzystanych do ich wytworzenia.

Trzeba również uczciwie wspomnieć o wadach sztucznej biżuterii. Przede wszystkim jest ona mniej uniwersalna i w większości przypadków mniej elegancka niż ta wykonana ze szlachetnych materiałów. Nie jest też nośnikiem wartości. Ponadto wykazuje się mniejszą trwałością, co akurat nie musi być wadą dla osób, które lubią często zmieniać swoje ozdoby i nie przywiązują się do nich, preferując nowe zakupy w każdym kolejnym sezonie. Niektóre tworzywa wykorzystywane do produkcji sztucznej biżuterii potrafią też barwić skórę. Z całą jednak pewnością możliwe jest znalezienie na rynku rzeczy charakteryzujących się wysoką jakością wykonania i równie pięknych jak tradycyjna biżuteria.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here