visamed rehabiltiacja

Każdy z nas doświadczył jeśli nie osobiście, to w bliskim otoczeniu, problemów ze zdrowiem. Urazy, zabiegi chirurgiczne, komplikacje, choroby przewlekłe tego nie da się uniknąć nawet prowadząc bardzo zdrowy tryb życia. Na wiele rzeczy po prostu nie mamy wpływu, czasami po prostu znajdujemy się w złym miejscu o niewłaściwym czasie i spotyka nas wypadek losowy.

Im jesteśmy starsi nasz organizm staje się mniej odporny i naturalnie pewne schorzenia się pojawiają. Widzimy to zwłaszcza na przykładzie naszych dziadków czy rodziców. Dla każdego człowieka i jego rodziny ciężka choroba przewlekła jest trudnym sprawdzianem w życiu. Gdy mamy kontuzje i lekarz zaleca nam kilka miesięcy rehabilitacji i ograniczeń możemy być rozgoryczeni, ale znamy mniej więcej datę ukończenia problemu. Widząc jednak ciężko chorującą, dość bezbronną osobę starszą targają nami już inne uczucia. Bardzo często członkowie rodziny skupiają się na znalezieniu jak najlepszych specjalistów wśród lekarzy oraz zapewnieniu odpowiedniego komfortu życia bliskiej osobie.

Covid-19 i domy pomocy

Wiele osób zdecydowało o pozostawieniu starszej osoby w domach pomocy, w których zarówno personel jak i sprzęt jest dostosowany najlepiej do jej potrzeb. Sytuacja się jednak zmieniła. Ze względu na epidemię Covid-19 rodziny poważnie zastanawiają się nad zabraniem i opieką nad starszą osobą w domowym zaciszu. Jest to spore wyzwanie organizacyjne. Potrzebujemy minimum jednego pomieszczenia dla chorej osoby oraz jeszcze większego ograniczenia możliwości przyniesienia do domu niesławnego wirusa. 

Odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny

Bardzo istotną kwestią jest posiadanie odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego. Większość chorych bardzo dużo leży, więc konieczne będzie zakupienie odpowiedniego łóżka i materaca. Takie łóżko ma funkcję regulacji oparcia, jest łatwe w czyszczeniu, można zmieniać jego pozycję i położenie. Materac ma za zadanie zapewnić nie tylko wygodę, ale i często pobudzić prawidłowe krążenie. Jeśli tylko to możliwe starsze osoby chętnie choć na chwilę spędziły by czas na balkonie czy w ogródku. Tu konieczne jest posiadania albo balkonika albo wózka inwalidzkiego, taki przydaje się również gdy chcemy udać się z chorym na kontrolną wizytę do lekarza.

Wiele osób ma również zalecane wykonywanie ćwiczeń rehabilitacyjnych. I tu znowu nie sprzyja nam epidemia, gdyż na ten moment fizjoterapeuci mają zakaz prowadzenia działalności. To oznacza, że albo pozwolimy na pogorszenie kondycji ukochanej osoby albo sami w możliwym zakresie zajmiemy się rehabilitacją. Tutaj też mogą przydać się nam dodatkowe sprzęty.

Kupić, czy wypożyczyć?

Zakup całego zestawu potrzebnych rzeczy takich jak łóżko, materac, meble, wózek i sprzęt rehabilitacyjny może nas sporo kosztować. W obliczu kryzysu gospodarczego bardzo trudno jest pozwolić sobie na wydanie kilku- kilkunastu tysięcy złotych. Czy mamy jakąś wygodniejszą i tańszą alternatywę? Tak. Możemy skorzystać z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Dlaczego taki wybór może być dla nas właściwszy?

Po pierwsze koszty będą znacznie mniejsze, płacimy bowiem miesięcy abonament, co w przypadku wynajmu na przykład łóżka kosztować nas będzie około 100 zł a nie kilku tysięcy. Łatwiej taką kwotę jest wpisać do domowego budżetu. Poza tym w sytuacji, gdy któryś ze sprzętu okaże się na nie potrzebny możemy go po prostu zwrócić, oszczędzając miejsce i pieniądze.

By uniknąć pomyłek zawsze możemy liczyć na to, iż pracownicy wypożyczalni nam doradzą, co jest kolejnym dużym plusem takiego rozwiązania. Nie musimy się też martwić o dowóz i prawidłowe złożenie sprzętu. W przypadku zakupionego przez nas sprzętu moglibyśmy narazić się na popełnienie błędu w montażu co albo zniszczyłoby nam szybko sprzętu albo mogłoby zaszkodzić osobie używającej go. Z głowy mamy również problem serwisu i naprawy zniszczeń, gdyż one zwykle leżą po stronie wypożyczalni. 

Tego typu sprzęty są tak skonstruowane aby można je było jak najskuteczniej zdezynfekować z kolei pracownicy wypożyczalni bardzo dobrze są w tej kwestii przeszkoleni. Wszystko po to by zapewnić pełne bezpieczeństwo użytkownikom. 

Osobom zainteresowanym tematem ochrony zdrowia polecamy również lekturę artykułów opublikowanych na łamach serwisów zdrowy.wroclaw.pl, thed.pl oraz nadiecie.wroclaw.pl. Serdecznie zapraszamy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here