Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o ekspresach do kawy na kapsułki

Wielbiciele kaw piją ten napój nawet kilka razy dziennie. Niektórzy wręcz nie potrafią wyobrazić sobie rozpoczęcia dnia bez pobudzającego czarnego napoju, kupionego w mijanej w drodze do pracy kawiarni. Po południu, jeśli jest możliwość, również z chęcią wybierają „małą czarną”. A wieczorem? Chyba nie ma nic lepszego niż dobra kawa wypita w gronie najbliższych przyjaciół. Jednak z czasem okazuje się, że tak częste picie kawy w kawiarniach jest sporym wydatkiem. Jak temu zaradzić?

Najlepsze są proste rozwiązania

Jeśli pijesz dużo kawy, ale obawiasz się, że nie poradzisz sobie z jej przyrządzeniem tak jak zawodowy barista, pomyśl o zakupie ekspresu, który praktycznie przyrządzi za ciebie większość ulubionych napojów. Inwestycja w urządzenie to jednorazowy wydatek, później kupujesz już tylko ulubiony rodzaj kawy, wybrane dodatki oraz środki związane z eksploatacją. Wartość jednej kawy z kapsułki jest nawet kilkukrotnie niższa niż tej z kawiarni, a jej smak często nie ustępuje w niczym kawiarnianym specjałom!

Ekspresy na kapsułki są bardzo proste, wręcz intuicyjne w obsłudze. Wersje kompaktowe mają zazwyczaj tylko po dwa przyciski, służące do uruchamiania urządzenia i wybierania wielkości filiżanki. To w zupełności wystarczy, by w kilka chwil przyrządzić aromatyczną kawę. Bardzo ważną zaletą jest ich prosty i elegancki design, który pasuje niemal do każdej kuchni.

Dobierz funkcje ekspresu do ulubionego rodzaju kawy

Jeśli jesteś amatorem wyłącznie „małej czarnej”, pomyśl o zakupie ekspresu na kapsułki w wersji mini. Za jego pomocą przyrządzisz wiele rodzajów kaw np. esencjonalne ristretto, klasyczne espresso lub delikatniejsze nieco americano. Sięgając po profesjonalne ekspresy do kawy możesz cieszyć się nie tylko szybkością przygotowania kawy, ale i jej wysoką jakością. Dobrym przykładem będą tutaj kapsułki Nespresso. Gdzie kupić pasujące do ekspresu kapsułki? Najlepiej sprawdzić taką informację na stronie producenta. Jeśli chodzi o kapsułki Nespresso, lista sklepów posiadających w ofercie kapsułki jest stale aktualizowana.

Lubisz smak kawy z mlekiem? Wybierz ekspres z funkcją spieniania i podgrzewania mleka. Taka opcja pozwala wyczarować całą gamę wspaniałych napojów. Zachwycisz się pyszną gęstą pianką na warstwowym latte, pokochasz aromatyczne cappuccino, a twoje przyjaciółki nie będą się mogły oderwać od czekoladowej kawy typu mocha udekorowanej w fantazyjny sposób!

Jak działa ekspres na kapsułki?

Ekspresy na kapsułki zaliczane są do automatycznych ekspresów ciśnieniowych, z tą różnicą, że kawa znajduje się w specjalnych kapsułkach. Ich działanie jest bardzo proste. Po włożeniu kapsułki z ulubionym rodzajem kawy, jej powłoka zostaje przebita w kilku miejscach. Przez wnętrze wtłaczana jest gorąca woda pod dużym ciśnieniem, która zaparza znajdującą się w kapsułce kawę.

Wielką zaletą tego rodzaju ekspresów jest łatwość zachowania porządku w czasie ich użytkowania. Nie trzeba się zajmować czyszczeniem filtrów ani pojemnika z fusami, gdyż te po zrobieniu kawy zostają w kapsułce. Gdy zbiornik na zużyte kapsułki jest pełny, wystarczy wyrzuć jego zawartość do śmieci.

Smak kawy z kapsułki

Wiele dostępnych na rynku linii kaw oferuje różnorodne smaki i aromaty – tak, jak wspomniane już kapsułki Nespresso, gdzie kupić można najróżniejsze kawowe kompozycje. Możesz wybierać pomiędzy bardzo intensywnymi mieszankami ziaren z gatunku arabika i robusta, delikatniejszymi espresso z różnymi nutami smakowymi, wyselekcjonowanymi kawami pochodzącymi z konkretnych regionów świata, a nawet aromatyzowanymi, wyróżniającymi się wyjątkową delikatnością. Ponadto większość kapsułek może stanowić bazę do przyrządzenia całego wachlarza napojów z mlekiem lub innymi dodatkami.

Kawa w zamkniętych hermetycznie kapsułkach zachowuje swoją świeżość i cały bukiet aromatyczny aż do jej zaparzenia, a ekspresy na kapsułki potrafią wyczarować z nich prawdziwe kawowe cuda. Przygotowując napój, masz pewność, że zawsze będzie smakować dokładnie tak samo – czyli w twój ulubiony sposób. Decydując się na zakup ekspresu do kawy, zaoszczędzisz czas, pieniądze, a swoich przyjaciół zaskoczysz wspaniałymi kawami przygotowanymi według własnego pomysłu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here