Profesjonalne szampony do pielęgnacji włosów

Włosy to jeden z niewątpliwych atutów urody. Wypielęgnowane i zdrowe, dobrze ostrzyżone, wyglądają świetnie nawet bez długich zabiegów stylizacyjnych. Podstawą musi być jednak ich naprawdę świetna kondycja. Dotyczy to szczególnie włosów długich, które wraz z biegiem czasu mogą kruszyć się na końcach, rozdwajać i łamać. Pielęgnacja włosów zaczyna się już na etapie ich mycia, o czym warto pamiętać. Prawidłowy dobór szamponu poza tym jeden z ważnych kroków ku temu, by cieszyć się zdrową i zadbaną czupryną.

Szampony do włosów

Szampon szamponowi nierówny. Wystarczy spojrzeć na pierwszą lepszą drogeryjną półkę by stwierdzić, że znajdują się na niej zarówno szampony za kilka złotych, jak też za kilkadziesiąt. Musi być zatem jakaś konkretna różnica w składzie tychże kosmetyków, skoro tak bardzo różnią się też ceną. Na drogeryjnych półkach trudno jednak szukać naprawdę profesjonalnych szamponów, Chyba że w swojej ofercie drogeria posiada właśnie takie kosmetyki fryzjerskie, które dedykowane są do różnych rodzajów włosów. Jeżeli tak – warto wybrać coś dla siebie. Jeżeli nie – dobrze poszukać świetnie zaopatrzonego sklepu w sieci, który ma w swoim asortymencie profesjonalne szampony do pielęgnacji. Są one dedykowane do różnych rodzajów włosów, rozwiązując takie problemy jak duża porowatość, przesuszenie, łamliwość, przetłuszczanie się czy łupież. Szampon to kosmetyk, które wbrew pozorom nie tylko oczyszcza skórę głowy oraz same włosy – jego rolą jest również odpowiednie odżywianie, nawilżanie, wygładzanie.

Poznaj swoje włosy

Dokładne poznanie potrzeb swoich włosów zajmuje trochę czasu. Wiele konsumentek ma trudności z określeniem, czego tak naprawdę potrzebują ich włosy oraz skóra głowy. Na początek warto zatem sięgnąć po prostu po szampon oczyszczający – może być bez agresywnych substancji oraz sls- ów, lub też klasyczny, z tradycyjnymi składnikami myjącymi. W przypadku włosów pozbawionych energii i wyraźnie zniszczonych, lepiej jednak od razu sięgnąć po coś bardziej konkretnego. Szampony do włosów dedykowane do tych zniszczonych, wzmacniają je poprzez wnikanie w strukturę włosa i uzupełnianie ubytków. Warto wspomnieć również o profesjonalnych szamponach do pielęgnacji włosów farbowanych. Są one przeznaczone zarówno dla kobiet o włosach jasnych, jak też dla pań farbujących włosy na ciemne kolory. Pomagają utrzymać na przykład chłodny odcień.

Dlaczego szampon profesjonalny jest lepszy od tego z drogerii

Szampon profesjonalny zawiera zdecydowanie więcej składników odżywczych i upiększających. Stosowany wraz z innymi kosmetykami profesjonalnymi, potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Już po kilku tygodniach regularnego używania włosy są wyraźnie piękniejsze. Niestety tanie szampony z drogerii najczęściej zawierają agresywne składniki myjące, które ostatecznie głównie wysuszają włosy, zamiast rzeczywiście je odżywiać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here