Rodzaje depilacji - jak wybrać najlepszą metodę

Maszynka do golenia, krem, wosk, a może laser? Przedstawiamy popularne metody depilacji.

W obecnych czasach gładka, pozbawiona owłosienia skóra stanowi absolutny must have każdego, zadbanego człowieka. Z depilacji korzystają zatem zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Naturalnie zabieg ten może być przeprowadzony na wiele, różnych sposobów. Wspomniane metody różnią się od siebie zarówno ceną, typem produktu używanego do usunięcia włosków, jak i poziomem bólu. Poznaj najpopularniejsze rodzaje depilacji i wybierz metodę, która w największym stopniu sprosta twoim oczekiwaniom.

Maszynka

Depilacja za pomocą maszynki do golenia stanowi jedną z najpopularniejszych, najszybszych i zarazem najmniej bolesnych metod usuwania zbędnego owłosienia. Co więcej, cena samej maszynki również nie należy do zbyt wysokich. Dobrej jakości maszynkę do golenia dla kobiet nabędziesz już za około 15 zł. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na fakt, iż opisywany sposób usuwania owłosienia nie jest wolny od wad. Wręcz przeciwnie. Największym minusem depilacji przy pomocy maszynki jest fakt, iż efekt idealnie gładkiej skóry utrzymuje się jedynie 1-2 dni. Na domiar złego odrastające włoski są ostre i twarde.

Krem do depilacji

Depilacja przy użyciu specjalnego kremu – podobnie jak depilacja maszynką – jest metodą całkowicie bezbolesną i stosunkowo szybką. Jak to działa? Krem należy nałożyć na skórę, a po ok. 10 – 20 minutach zmyć ciepłą wodą lub zeskrobać szpatułką (z reguły takowa dodawana jest do produktu). Uzyskany w ten sposób efekt utrzyma się przez około 3 – 5 dni. Sporą wadą kremów do depilacji jest ich nieprzyjemny, drażniący zapach. Co więcej, produkty te nierzadko wywołują reakcje alergiczne. Jeśli więc jesteś posiadaczką skóry wrażliwej lub alergicznej, przed użyciem kremu koniecznie wykonaj test uczuleniowy.

Sam krem do depilacji nabędziesz w dosłownie każdej drogerii. Ceny tego typu kosmetyków wahają się od 10 zł do 45 zł w zależności od producenta.

Wosk

Depilacja woskiem wymaga zarówno wprawy, jak i… wysokiego progu bólu. Nie oszukujmy się, zabieg ten nie należy do zbyt przyjemnych, niemniej jednak efekt gładkiej skóry będzie utrzymywał się nawet kilka tygodni. Obecnie na polskim rynku dostępne są dwa typu wosków: na ciepło oraz na zimno.

Wosk na ciepło należy lekko podgrzać, nałożyć szpatułką na skórę, a gdy masa lekko stwardnieje – zerwać szybkim ruchem. Po wykonanym zabiegu warto posmarować skórę maścią z alantoiną w celu złagodzenia ewentualnych podrażnień.

Wosk na zimno posiada zazwyczaj formę plastrów. Takowe należy rozgrzać w dłoniach, a następnie przykleić do skóry i po chwili oderwać szybkim, zdecydowanym ruchem. Resztki wosku zmyjemy ze skóry przy pomocy oliwki.

Laser

Na koniec najskuteczniejsza i zarazem najbardziej polecana metoda usuwania zbędnego owłosienia czyli depilacja laserem. Światło emitowane przez laser dociera do cebulki włosa i trwale ją uszkadza. Zabieg przeprowadzany jest w gabinecie kosmetyki laserowej pod okiem specjalisty. Trwa on – w zależności od miejsca – od 15 minut do 1 godziny i wymaga powtórzenia (z reguły 5 – 6 razy). Co jednak najistotniejsze to fakt, iż uzyskany efekt utrzymuje się przez wiele lat. Jeśli interesuje cię depilacja laserowa Warszawa, to koniecznie zapoznaj się z ofertą gabinetu Epilira.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here