Buty wizytówką mężczyzny
fot. brilu.pl

Niektórym elementom garderoby przypisuje się szczególne właściwości. Za przykład tego zjawiska mogą posłużyć choćby buty męskie, które zgodnie z powszechnym przekonaniem, odgrywają kluczową rolę w kreowaniu męskiego wizerunku. Dlaczego każdy mężczyzna powinien zwrócić uwagę na to, jakie obuwie nosi? Jakiego rodzaju buty wybierają eleganccy panowie na co dzień i na wieczór? Oto odpowiedzi na te pytania.

Rola obuwia w wizerunku mężczyzny

Kupowanie i kolekcjonowanie butów to raczej domena pań. Panowie mają znacznie mniejsze potrzeby od przedstawicielek płci przeciwnej, co potwierdza chociażby fakt, że posiadają jedynie kilka par butów na różne okazje i sezony. Styl, wzornictwo i stan wizualny obuwia męskiego mówi wiele o jego właścicielu. Na podstawie noszonych przez mężczyznę butów można z łatwością ocenić zasobność jego portfela, poziom dbałości o higienę, styl bycia, a czasami także zainteresowania czy wykonywany zawód.

Jakie buty noszą eleganccy mężczyźni?

Nie jest prawdą, że eleganccy panowie noszą jedynie obuwie formalne i półformalne – na co dzień liczy się dla nich bowiem bardziej komfort użytkowania niż wygląd. Dbający o wizerunek mężczyźni równie chętnie wybierają półbuty męskie sportowe, takie jak np. mokasyny czy sneakersy. Często decydują się też na trampki czy adidasy. Eleganccy panowie zwracają uwagę na stan obuwia – niezależnie od tego, w jakim jest ono stylu. Nigdy nie wychodzą w butach brudnych, zniszczonych czy wymagających pastowania.

Buty wizytowe eleganckich panów

O mężczyźnie najwięcej mówi to obuwie, które zakłada na specjalne okazje. Buty wizytowe eleganckiego mężczyzny, wyróżniają się bowiem na tle innych wysoką jakością. Zawsze wykonane są z ciemnej, brązowej lub czarnej skóry naturalnej, rzadziej z zamszu. Każdy szanujący się pan wie także, że nie bez znaczenia pozostaje odpowiednia klasa ich formalności. Elegancki mężczyzna nie pojawi się na weselu w półformalnych derbach – wybierze raczej Oksfordy, wiedenki, a na wyjątkową okazję najbardziej oficjalne lotniki.

Choć to nie szata zdobi człowieka, to buty są wizytówką każdego mężczyzny. Kupując obuwie męskie, warto zatem wybierać takie, które charakteryzuje się wysoką jakością i oryginalnym, ale jednocześnie uniwersalnym wzornictwem. Eleganckiemu panu powinno także zależeć na utrzymaniu idealnego stanu obuwia. Pod żadnym pozorem nie może nosić butów zniszczonych czy brudnych. Nie wypada też, by zakładał te o charakterze nieformalnym na ważne okazje wieczorowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here