paleta

Palety plastikowe są codziennie wykorzystywane zarówno w mniejszych, jak i większych przedsiębiorstwach. Choć większości osób kojarzą się przede wszystkim z ich drewnianą wersją, od kilku lat stale rośnie również popularność plastikowych palet. Warto zatem wiedzieć, jakie są ich zalety i w jakich warunkach sprawdzają się one najlepiej.

Różnice pomiędzy paletami plastikowymi i drewnianymi

Wybierając palety, które mają sprawdzić się w konkretnej firmie warto mieć świadomość czym różnią się ich typy.

Palety plastikowe przede wszystkim są bezpieczniejsze dla pracowników. Posiadają gładką powierzchnię, dzięki czemu ryzyko zadrapań czy skaleczeń jest znacznie niższe. Dodatkowo są lżejsze od drewnianych, co również wpływa na wygodę w trakcie codziennej pracy.

Bardzo istotna jest również wytrzymałość i odporność na niekorzystne warunki zewnętrzne, jaką wykazuje plastik. Plastikowe palety są zdecydowanie bardziej odporne na działanie substancji chemicznych, zmiany temperatury czy wilgoć, dlatego można z nich korzystać zdecydowanie dłużej niż z palet wykonanych z drewna.

W jakich przedsiębiorstwach warto postawić na palety plastikowe?

Wyboru odpowiednich palet powinien być oczywiście podyktowany potrzebami konkretnej firmy. Należy wziąć pod uwagę branżę, w której ona działa, a także sposób przechowywania i transportu produktów.

Ze względu na łatwość w utrzymaniu w czystości plastikowe palety z całą pewnością świetnie sprawdzą się we wszystkich firmach działających w obszarze produktów spożywczych i farmaceutycznych.

Tego typu palety warto również wykorzystać w przypadku, gdy zachodzi potrzeba składowania materiałów na zewnątrz budynków. Zmienne warunki atmosferyczne mają zdecydowanie mniejszy wpływ na palety plastikowe niż na drewniane.

Rozmiary i cechy szczególne palet plastikowych

Europalety, niezależnie od materiału z którego są wykonane, mają identyczne wymiary. Ułatwia to ich ustawienie zarówno w magazynach, jak i podczas transportu.

U wielu producentów istnieje również możliwość zamówienia palet wykonanych z plastiku w innych wymiarach. W zależności od potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa można również rozważyć zakup palet, które będą posiadały dodatkowe wzmocnienia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here