Odzież robocza jako nieodzowny element BHP na budowie

Pracując na budowie, przede wszystkim trzeba pamiętać o bezpieczeństwie. Jest to praca, podczas której może się zdarzyć naprawdę wiele. Konsekwencje każdego zdarzenia mogą być bardzo bolesne i tragiczne dla zdrowia i życia. Aby je minimalizować, należy stosować odzież ochronną i środki ochrony indywidualnej. Rzeczy te można kupić w sklepach BHP działających na terenie całego kraju oraz przez internet.

Buty robocze na budowę – tylko z noskami. Ochrona stóp jest bardzo ważna. Nie tylko od spodu – podeszwy powinny bowiem chronić stopę przed skaleczeniem wystającym z deski gwoździem. Również od góry. Na przykład przed spadającą z większej wysokości blachą, której ostra krawędź może przeciąć palce lub poważnie uszkodzić stopę. Aby tego uniknąć, kupuje się buty robocze z metalowymi noskami, które doskonale chronią palce.

Rękawice ochronne potrzebne na każdym stanowisku – na budowie nie brakuje prac, podczas których trzyma się w rękach niebezpieczne przedmioty. Zwykła ostro zakończona cegła lub deska, z której wystają drzazgi i gwoździe, może doprowadzić do uszkodzenia dłoni. Aby się przed tym właściwie zabezpieczyć, należy stosować rękawice ochronne. Muszą one zapewniać właściwą wygodę użytkowania, być elastyczne, a także dobrze dopasowane do kształtu i wielkości dłoni, chroniąc przed zsuwaniem się z niej.

Kombinezon ochronny zabezpiecza przed kurzem – praca przy wykończeniach wnętrz, takich jak szlifowanie gładzi gipsowych lub malowanie ścian, wymaga zabezpieczenia swojej odzieży przed pyłem i farbą. W tym celu pracownicy zakładają na siebie kombinezon ochronny. Może, ale nie musi być on zintegrowany ze spodniami. Najważniejsze jest to, aby nie krępował ruchów i umożliwiał komfortową i sprawną pracę. Niezależnie od tego, jaką pracę mają do wykonania robotnicy budowlani, bardzo ważne jest to, aby pracując na wysokości lub w zamkniętych pomieszczeniach, w których cokolwiek może spaść z góry, mieli założony kask budowlany. Chroni on głowę przed uszkodzeniem w wyniku spadającego ciężkiego przedmiotu. Jest również zabezpieczeniem przed uderzeniem głową w nisko zawieszony strop lub belkę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here