Nowoczesne donice

Warto porozmawiać o nowoczesnych donicach, które idealnie sprawdzą się w naszym ogrodzie. Trzeba przyznać, ze rośliny, które wolno stoją, czy też rosną niezwykle powoli oraz rabaty, które się rozwijają, są naprawdę rewelacyjne. Jednakże trzeba przyznać, że nie każda roślina może rosnąć sama, zdecydowanie lepiej to będzie wyglądało, jak będzie ona rosła w doniczce. Rośliny w donicach są znakomitym pomysłem na udekorowanie wnętrza, balkonu lub tarasu. Odpowiednio dobrana donica z umożliwi roślinom prawidłowy rozwój, a także podkreśli walory estetyczne wnętrza oraz rosnących w niej kwiatów. Biorąc pod uwagę szerokość asortymentu dostępnego na rynku każdy powinien znaleźć coś, co przypadnie mu do gustu. Okazuje się jednak, że wybór nie jest tak prosty. Oprócz aspektu wizualnego należy zwrócić uwagę na kilka parametrów, które pozwolą dobrać nowoczesną donicę dostosowaną do naszych potrzeb  Przeczytaj koniecznie ten artykuł, ponieważ on z całą pewnością, przekona Cię do tego, że donice, to naprawdę rewelacyjna sprawa.

nowoczesna donica - jak może wyglądać

Donica do ogrodu – jaką wybrać?

W sprzedaży znajdziemy eleganckie donice ogrodowe, wykonane z różnych materiałów. Najczęściej spotykane to:

  1. Donice ogrodowe drewniane – donica drewniana świetnie komponuje się z ogrodową roślinnością i może przybierać dowolne rozmiary. W ofertach sprzedaży znajdziemy zarówno małe doniczki z kantówek, jak i duże, drewniane skrzynie.
  2. Donice ogrodowe plastikowe – są znacznie tańsze niż ich drewniane odpowiedniki. Te doniczki ogrodowe mogą przybierać dowolny kształt oraz wielkość. Ich niewątpliwym atutem jest także bardzo bogata paleta kolorów. Produkty z tworzyw sztucznych są dość lekkie, co ułatwia przenoszenie roślin. Niestety gorszej jakości donice i osłonki plastikowe z kratką szybko odbarwiają się pod wpływem promieni słonecznych.
  3. Donice betonowe – to bardzo stabilne i masywne produkty. Najlepiej sprawdzają się do zastosowania stacjonarnego. Przeważnie posiadają dość surową, prostą formę. Donice betonowe wyróżniają się wytrzymałością na działanie wilgoci i zmiennych temperatur. Są łatwe do utrzymania w czystości, nie wymagają zabezpieczania w sezonie zimowym, a jednocześnie są odporne na uszkodzenia mechaniczne.
  4. Donice ceramiczne – są popularnym rozwiązaniem, które możemy dopasować do niemal każdej aranżacji ogrodowej. Donica ogrodowa z ceramiki jest odporna na działanie wilgoci oraz zmiennych warunków pogodowych.
  5. Donice metalowe – nie są tak popularne jak ceramiczne, donice ogrodowe plastikowe czy drewniane donice ogrodowe, jednak zyskały grono zwolenników. Ich masa zależy od rodzaju i grubości zastosowanego metalu.
  6. Donica ogrodowa z technorattanu – są bardzo lekkie i eleganckie. Zazwyczaj spełniają funkcję estetycznych osłonek. Technorattanowa donica ogrodowa jest odporna na działanie intensywnych promieni słonecznych oraz na nadmierną wilgoć.

Nowoczesne donice do ogrodu – koszt

Warto odnieść się do tego, ile trzeba zapłacić za nowoczesne donice do ogrodów. Bez wątpienia, naprawdę pytanie to nie należy do najłatwiejszą, ponieważ nie ma jednej konkretnej ceny. Wszystko to uzależnione jest od tego, jaki typ oraz rozmiar doniczki wybieramy. Jednakże zazwyczaj cena doniczki, nie jest niższa, niż 300 – 400 złotych, zwłaszcza jeżeli zależy Ci nam tym, żeby kupić donicę porządnej jakości.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here