Najciekawsze kierunki dla humanisty

Co roku tysiące absolwentów szkół borykają się z wyborem idealnej uczelni z wymarzonym kierunkiem. Jednak co w sytuacji, w której w świecie opanowanym przez nowe technologie, zamiast kierunku ścisłego, chcemy wybrać humanistyczny? W tym artykule pomożemy Ci wybrać kierunek.

W obecnym natłoku informacji musimy dokonywać selekcji tych, które do nas dochodzą. Niestety coraz częściej okazuje się, że mamy do czynienia z fake newsami. Dlaczego tak się dzieje? Czemu one powstają i najważniejsze, jak temu zaradzić? Kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna pozwala nam znaleźć odpowiedzi na te wszystkie pytania. To właśnie tutaj dostaniesz szansę na szlifowanie umiejętności pisania w redakcji gazety, co wiąże się z potencjalnym, późniejszym zatrudnieniem. Będziesz walczył z presją czasu i deadlinami. Oprócz tradycyjnych, papierowych mediów, zgłębisz tajniki wystąpień przed kamerą. Dowiesz się jak pokonać tremę i nauczysz się mowy ciała.

Jeżeli jednak wolisz operować tylko głosem, to zajęcia w radiu są idealne dla Ciebie, to tu udoskonalisz umiejętność dykcji oraz operowania tonem, czy barwą swojego głosu. Dziennikarstwo to nie tylko telewizja, radio i gazeta. To także nauka o języku. Kierunek ten pomoże Ci opanować różne zasady gramatyczne oraz władać poprawną polszczyzną, tak potrzebną w dzisiejszych czasach. Dziennikarz na bieżąco podąża za najnowszymi wiadomościami z kraju i ze świata. Poznaje wiele osób, zwiedza różne miejsca, a nawet organizuje konferencje prasowe. Na tym kierunku na  pewno nie będziesz się nudził!

Jeżeli jednak wolisz pracować w domowym zaciszu, czujesz, że dziennikarstwo to nie do końca dobry wybór, może zaciekawi Cię typowo humanistyczny kierunek filologia polska. Jest to połączenie tradycyjnego modelu nauczania o literaturze, kulturze i języku z programem specjalności przygotowujących do wykonywania nowych i poszukiwanych przez pracodawców zawodów. Nie tylko dziennikarza, redaktora lub wydawcy. Kierunek ten przygotuje Cię do pracy PR-owca, marketingowca, specjalisty ds. komunikacji czy nawet social media managera. Dodatkowo będziesz mieć kompetencje potrzebne do pracy menedżera zawartości serwisów internetowych, projektanta stron www, architekta informacji. Dzięki temu wykorzystasz swoje zdolności i doświadczenie w nowych sytuacjach i efektywnie pokierujesz swoją karierą zawodową. Obydwa te kierunki znajdują się w ofercie AHE w Łodzi.  

Uczelnia ta jest największym w Europie Środkowej ośrodkiem kształcenia na odległość. Jest to  zasługa 26-letniego doświadczenia i kadry wykładowców, którzy stawiają głównie na zajęcia praktyczne. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna pomaga znaleźć studentom staże i praktyki, żeby jak najbardziej produktywnie spędzić ten czas. Dzięki temu absolwenci śmiało wchodzą na rynek pracy i często od razu zdobywają wymarzone posady.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here