Na co zwrócić uwagę przy zakupie klasycznego garnituru?

0
1557

Klasyczne garnitury pasują niemal na każdą okazję – na śluby i wesela, na egzaminy, na rozmowy o pracę czy w ogóle do pracy. Formalny strój wymaga od mężczyzny założenia garnituru. Jeśli chcemy mieć w szafie taki uniwersalny garnitur, powinniśmy wybrać klasyczny krój.

Klasyczne garnitury pasują niemal na każdą okazję – na śluby i wesela, na egzaminy, na rozmowy o pracę czy w ogóle do pracy. Formalny strój wymaga od mężczyzny założenia garnituru. Jeśli chcemy mieć w szafie taki uniwersalny garnitur, powinniśmy wybrać klasyczny krój.

Jak wygląda klasyczna elegancja w męskim wydaniu?

Zasadniczy podział garniturów wyróżnia te dopasowane do sylwetki, w stylu angielskim oraz garnitury o klasycznym kroju. Te ostatnie są najbardziej uniwersalne, ponieważ są nieco luźniejsze i mniej dopasowane do ciała niż garnitury taliowane.

Jeśli potrzebne są nam garnitury, Wrocław podobnie jak inne miasta, powinien dać nam duży wybór. Znaleźć powinniśmy je właściwie w każdym sklepie z elegancką odzieżą męską. I tutaj jednak musimy zadbać o to, aby garnitur był dobrze dopasowany do sylwetki. Tylko wtedy będzie on działał na korzyść wizerunku mężczyzny i ukrywał ewentualne niedoskonałości figury, na przykład zbyt odstający brzuszek.

Jaką tkaninę wybrać?

Nie tylko krój garnituru jest ważny przy jego wyborze, ale i tkanina, z jakiej został uszyty. Decyduje ona w dużej mierze o tym, jak marynarka czy spodnie będą układać się na sylwetce, czy garnitur będzie się mocno gniótł, czy też nie.

Garnitury powinny być szyte ze szlachetnych tkanin – inne wykorzystywane są do szycia lekkich, letnich garniturów, a inne, gdy ubrania te są przeznaczone na okres jesienno-zimowy. Właśnie wtedy najlepiej sprawdzają się garnitury wykonane z wełny i tkanin wełnianych. Można na nich znaleźć różne oznaczenia dotyczące gramatury – może ona wynosić nawet ponad 300 gram. Jednocześnie producenci podają oznaczenia typu 110, 120 s, które dotyczą jakości i sposobu utkania konkretnego materiału, z którego zrobiono garnitur. 

Zasadniczo tkaniny wełniane na garnitury pomiędzy 110 s a 140 s będą dostatecznie szlachetne i delikatne, aby szyć z nich eleganckie, uniwersalne marynarki i spodnie. Powyżej 140 s będą już zbyt delikatne, aby sprawdzały się na co dzień.

Czy warto wybrać materiały sztuczne na garnitur?

Dzisiejsze sztuczne tkaniny są różnymi odmianami dobrze nam znanego poliestru. Mogą wyglądać równie dobrze jak tkaniny naturalne. Nosi się je doskonale, ale niekoniecznie na każdą okazję. Ludzka skóra odziana w poliester będzie się pocić w ciepłe dni, a poliester nie pozwoli jej oddychać.

Klasyczne rozwiązania pod względem kroju garniturów nigdy się nie zdezaktualizują. Będą modne przez wiele lat. Jeśli więc kupujemy garnitury na więcej niż jeden, góra dwa sezony, to powinniśmy wybrać garnitur klasyczny. Bez kolorowych przeszyć, nadruków, bez szczególnego kształtu i ułożenia kieszeni, ze standardową szerokością klap i długością marynarki – to dobry wybór dla tych panów, którzy chcą mieć w swojej szafie garnitur uniwersalny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here