Modne stylizacje do pracy w biurze

Masz już dość tych sztywnych i niewygodnych uniformów, w które codziennie musisz się wciskać przed pracą? Chciałabyś zabawić się nieco tą formalną modą, ale obawiasz się, że spotkasz się wtedy z nieprzychylnym odbiorem ze strony szefostwa? Wprowadzaj zatem zmiany do swojego wyglądu na spokojnie.

Modowe stylizacje do pracy nie muszą być przecież ekstrawaganckie czy szczególnie jaskrawe, by były oryginalne i nietypowe. Połącz nowoczesność z klasą, a uzyskasz zachwycający efekt. Oto kilka przykładowych propozycji zestawień, które już niedługo sama będziesz mogła wypróbować.

W biurach, urzędach i większych firmach najczęściej obowiązuje styl nieformalny. Tylko w teorii jest on bardziej luźny i przystępny od stylu formalnego. Wbrew powszechnym przekonaniom w kobiecym wydaniu wygląda on niestety dość nudno.

Damskie stroje nieformalne składają się przeważnie ze spodni lub spódnic połączonych z marynarkami i koszulami bądź prostych i klasycznych sukienek. Nie ma tu niestety miejsca na żadne odstępstwa. Nie możesz sobie zatem pozwolić na urozmaicenie prostej stylizacji krzykliwym naszyjnikiem czy brokatowymi kozaczkami – byłoby to totalnie nie na miejscu.

Skoro więc wyboru większego nie masz, postaw przynajmniej na dobrą jakość ubrań. Zainwestuj w kilka takich kompletów, które będą idealnie zgrane z twoją sylwetką. Naucz się podkreślać swoje atuty i maskować mankamenty, pomogą Ci w tym porady stylistki. W taką odzież po prostu warto inwestować – możesz spokojnie uszyć ją sobie na miarę, bo w zwykłych sklepach odzieżowych raczej jej nie znajdziesz.

A jak ubrać się do pracy, w której nie obowiązuje ani styl formalny, ani ten nieformalny? Niby wszystko jest tu dozwolone, a jednak twoi koledzy z branży i tak przeważnie wkładają na siebie garnitury lub same marynarki. Pewnych zasad nigdy nie unikniesz. Na nieco luźniejszym stanowisku możesz sobie pozwolić na ubieranie się w stylu casualowym, jednakże nie jest to równoznaczne z tym, że wolno ci zakładać dżinsowe spodnie czy krótkie spódniczki.

Sama na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że takie rzeczy źle wyglądają zarówno w urzędzie, jak i mniejszym zakładzie pracy. Ubieraj się więc na luzie, ale z pewną dozą elegancji. W tym sezonie bardzo modne są zresztą materiałowe spodnie o prostych nogawkach, wykonywane z luźnych tkanin. Najczęściej mają podwyższony stan, dlatego dodatkowo możesz przeciągnąć je paskiem, by podkreślić szczupła talię. Dopasujesz do nich wiele koszulek i zwykłych bluzek. W takim klasycznym zestawieniu na pewno poczujesz się świetnie.

Jeśli nie masz pomysłu na ciekawe stylizacje do pracy to odwiedź kanał YouTube i zaczerpnij modowych inspiracji!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here