5 najkosztowniejszych awarii i napraw samochodu

Samochód jest rzeczą, która ułatwia życie. Niestety jest też źródłem ponoszonych kosztów. Ubezpieczenie w różnym wymiarze obciąża finanse użytkownika. Koszty paliwa i płynów eksploatacyjnych w niewidoczny zazwyczaj sposób podrażają użytkowanie auta. Jednak najbardziej dotkliwe są remonty. Szczytem niedogodności jest nagła awaria unieruchamiająca auto na środku drogi.

Jakie są najkosztowniejsze awarie i naprawy w samochodzie?

Awaria silnika

Są to skomplikowane przypadki. Awaria silnika może mieć przyczyny bardzo zróżnicowane. Zdarzają się zatarcia tłoków lub wyeksploatowanie łożyskowania wału napędowego. Często także zdarzają się niedomagania osprzętu, który współpracuje z silnikiem. Elektronika i zasilanie jest powodem niemożności uruchomienia samochodu.

Wymiana dwumasy

Zespół wspomagający pracę układu napędowego służy stabilizacji pracy sprzęgła. Niestety jest dość awaryjnym elementem. Po przejechaniu dwustu tysięcy kilometrów można się liczyć z koniecznością wymiany koła dwumasowego. Niestety awarie przytrafić się mogą dużo wcześniej. Częstokroć po przejechaniu zaledwie 60 tysięcy kilometrów.

Rozrząd w fatalnym stanie

Element szumnie nazywany rozrządem to najczęściej pasek, który w wyniku długiej eksploatacji może ulec zerwaniu. I bez niego praca silnika jest niemożliwa. Jeśli wcześniej właściciel samochodu nie zaplanuje daty wymiany paska, awaria może go spotkać podczas jazdy. Wtedy straty będą znacznie większe. Zrywający się pasek podczas pracy silnika uszkadza wiele części wrażliwych i remont jest o wiele bardziej kosztowny.

Turbina w trybie awaryjnym

Według producentów turbina powinna zakończyć swój żywot razem z autem. Nic z tego! Niestety awarie turbosprężarki zdarzają się dość często. Nawet naprawa polegająca na regeneracji elementu może się zakończyć rachunkiem o wartości kilku tysięcy złotych.

Zawieszenie do remontu

Polskie drogi nie należą do najlepiej traktujących samochodowe zawieszenia. Amortyzatory, drążki i tuleje składają się na wytrzymały układ, który jednak może ulec awarii. Naprawa uszkodzeń jest zwykle dość kosztowna.

Na wszystko jest rada. Najrozsądniej jest prowadzić dziennik pokładowy i w nim planować daty kolejnych remontów. Wtedy nic nie zaskoczy właściciela ulubionego pojazdu. Jednak jeśli zajdzie coś nieprzewidzianego najlepszym rozwiązaniem może okazać się szybka pożyczka przez internet.

Perypetie kredytowe z bankami mogą kosztować zbyt wiele wysiłku, który nie przyniesie efektu. Każdy, kto próbował uzyskać szybką pożyczkę w systemie bankowym, wie jakie to trudne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here