Materiały bezpieczne dla niemowlaka

Skóra niemowlęcia jest niezwykle delikatna i podatna na podrażnienia.

Co więcej, może ulegać też alergii, przez co maluch będzie odczuwał spory dyskomfort. Na małym ciału mogą pojawić się wypryski, skóra może być zaczerwieniona z tendencją do pieczenia czy świądu. Niemowlę nie jest jeszcze w stanie wyrazić tego typu dolegliwości w inny sposób niż płaczem. To z kolei wpłynie na funkcjonowanie wszystkich domowników. Aby zapewnić najmłodszemu członkowi rodziny całkowitą wygodę i bezpieczeństwo, należy wybierać produkty stworzone z najlepszej jakości materiałów. Przedstawiamy te, które są dedykowane dzieciom.

Atesty i certyfikaty

Na pewno niska cena nie powinna być czynnikiem, zgodnie z którym podejmujemy decyzję o zakupie ubranek czy innych akcesoriów materiałowych z przeznaczeniem dla dziecka. Okazuje się, że niestety te tanie są najczęściej złe jakościowo, a w swoim składzie bawełna występuje jedynie w śladowych ilościach.

Chcąc zadbać o komfort i bezpieczeństwo malucha, warto zerkać nie tylko na opinie producenta, ale również informacje, jakie ten zamieszcza na produkcie. Na każdej metce albo opakowaniu powinien znaleźć się nie tylko skład czy przeznaczenie, ale również dane o uzyskanych certyfikatach jakości oraz atestach, dzięki którym ostateczny nabywca ma pewność najlepszej jakości.

Nie ma wątpliwości, że właśnie takie ubranka, ale też kołderkę czy rożek niemowlęcy powinniśmy kupować na latorośli. Oczywiście ważny jest również gatunek samego materiału i właśnie o tym piszemy poniżej. Pamiętajmy jednak, by stawiać na polskich producentów, którzy swoje wyroby tworzą wyłącznie w naszych kraju.

Rodzaj materiału

Najlepiej sprawdza się oczywiście bawełna. To naturalna tkanina, która nie powoduje podrażnienia ani uczuleń skóry. Bawełna nie przegrzewa też delikatnego ciałka malucha, ale daje optymalne ciepło. Najlepszą wersją bawełny jest ta organiczna, z której zresztą wykonywana jest większość dobrych ubranek czy elementów wyposażenia łóżeczka niemowlaka. Z bawełny organicznej nabyć możemy dzisiaj kocyk, rożek niemowlęcy, prześcieradło. Co ważne, to właśnie bawełna uznawana jest za materiał najbardziej trwały i nieulegający uszkodzeniom podczas używania. Jest zawsze miękka, a kolory intensywne.

Świetnie sprawdza się też bambus, który daje delikatną, ale skuteczną ochronę ciała. W Polsce ogromną popularnością cieszą się pieluszki bambusowe, które latem idealnie zastępują tradycyjny kocyk. Podobnie sprawdza się len i muślin.

Pamiętajmy, by materiały nabywane z przeznaczeniem dla dzieci były antyalergiczne. To ważne w przypadku kołderek, śpiworków czy rożków niemowlęcych.

Naszym zdaniem lepiej wydać nieco więcej, ale zyskać ogromną jakość. Warto też zwrócić uwagę, że lepsze produkty posłużą dłużej. Niektóre z powodzeniem możemy zatrzymać dla drugiego dziecka bądź oddać potrzebującym. Zakup dobrych materiałów to doskonała inwestycja i właśnie tym powinniśmy kierować się w sklepie z akcesoriami dla najmłodszych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here