Kosmetyki do męskich włosów

Jeszcze kilkanaście lat temu panowie nie zwracali uwagi na pielęgnacje włosów. Na co dzień właściwie wystarczał tylko zwykły szampon. Na szczęście to się zmienia. Mężczyźni coraz bardziej dbają nie tylko o włosy, ale też o fryzury…

Jakie męskie kosmetyki do włosów wybrać?

Zanim wybierzemy się do najbliższej drogerii zastanówmy się jakie męskie kosmetyki do włosów będą nam potrzebne. Każdy z nich ma nieco inne właściwości.

Rodzaj produktu powinien być dopasowany nie tylko do typu fryzury, ale i rodzaju włosów. Inne potrzeby maja włosy suche, a inne kręcone.

Jeżeli mamy problem z doborem odpowiedniego kosmetyku dla siebie poprośmy o pomoc doświadczonego sprzedawcę lub naszego fryzjera. On pomoże nam wybrać najlepszy dla nas kosmetyk i podpowie jak go używać.

Żel czy pasta do włosów? Co wybrać dla siebie…

Wielu panów zastanawia się dlaczego ich fryzura pomimo wielu starań nie wygląda się tak, jak by tego chcieli. I na nic zdają się godziny spędzone przed lustrem…

Zazwyczaj jest to niestety wina źle dobranych kosmetyków. I nie chodzi tutaj tylko o sam rodzaj o rodzaj kosmetyków, ale także o ich jakość. Poszczególne produkty można porównywać do samochodów. Zarówno trabant i Porsche będą poruszać się po autostradzie, jednak jakość naszej podróży będzie zupełnie inna… Dlatego postawmy na produkty dobrej jakości, podarujmy sobie odrobinę luksusu każdego dnia.

A zatem wybierajmy kosmetyki dobrej jakość. Zadbamy nie tylko o fryzurę, ale także o kondycję naszych włosów i skóry głowy. Niedobrany kosmetyk może wywołać uczulenie, a nawet łupież. A tego przecież nie chcemy…

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Pamiętajmy, że nawet najdroższe męskie kosmetyki do włosów mogą nas uczulić czy zwyczajnie podrażnić skórę. Dlatego zanim nałożymy nowy produkt na całą głowę zróbmy szybką próbę uczuleniową.

Jak ją wykonać? To bardzo proste! Nanieśmy niewielką ilość kosmetyku na skórę za uchem czy na nadgarstku. Obserwujemy jak się zachowuje. Jeśli pojawią się jakieś zaczerwienienia czy bąble oznacza, to że ten produkt nie jest dla nas…

Wielu mężczyzn myśli, że problem uczulenia ich nie dotyczy… Nic bardziej mylnego. Alergia może dopaść każdego z nas. Bez wyglądu na wiek czy płeć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here