baza hybrydowa

Używając akcesoriów do manicure’u hybrydowego można stworzyć niemal każdą stylizację, jaką się chce. Duży wybór akcesoriów i produktów sprawia, że można zrealizować najróżniejsze, najbardziej fantazyjne pomysły. Aby praca nad nią była łatwiejsza, a efekty jeszcze ładniejsze, warto zastanowić się chwilę, jaka baza hybrydowa będzie najlepsza.

Baza hybrydowa – dlaczego jest tak ważna?

Ba­za nakładana na płytkę paznokcia, pod lakier hybrydowy jest jednym z podstawowych preparatów w każdym zestawie do hybryd. Trzeba mieć świadomość, że to, w jakiej kondycji jest paznokieć, ma bardzo duży wpływ na trwałość manicure’u oraz jego wygląd. Warto przyjrzeć się swoim paznokciom, by umieć zdecydować, jaka baza hybrydowa będzie najlepsza w danym przypadku. Zadaniem bazy pod lakier jest przede wszystkim chronienie płytki paznokcia oraz zwiększenie przyczepności lakieru. Właściwy produkt nie tylko zwiększy komfort wykonania stylizacji, ale także przedłuży jej trwałość, dzięki czemu będzie można cieszyć się nim przez długi czas, nawet 3–4 tygodnie, bez nieestetycznych odprysków czy pęknięć.

Na rynku jest bardzo wiele produktów. Odróżniają się od siebie gęstością, zapachem, zawar­tością barwników, drobinek i innymi cechami, dzięki którym można stwierdzić, czy dany produkt spełnia oczekiwania, czy jest bezpieczny i komfortowy w użytkowaniu, czy dzięki niemu można osiągnąć zamierzony efekt estetyczny. Znaczenie ma także wydajność produktu. Wybierając bazę, dobrze jest kierować się jej przeznaczeniem. Można nabyć np. bazy hybrydowe do manicure lub pedicure lub bazy przeznaczone do paznokci zniszczonych i łamliwych.

Stan płytki paznokcia a wybór bazy hybrydowej

Jeśli paznokcie są zadbane i zdrowe, nie łamią się i nie rozdwajają, można używać klasycznej bazy pod lakier hybrydowy lub bazy 2 w 1, która jednocześnie spełnia funkcję bazy i topu. To dobry wybór dla osób, które cenią funkcjonalność i oszczędność –pieniędzy oraz przestrzeni na półce z kosmetykami.

Osoby mające kłopoty z płytką paznokcia – może ona słaba lub łamliwa – doświadczają trudności w utrzymaniu pożądanej długości paznokcia. Warto w takiej sytuacji zaopatrzyć się w bazę witaminową, keratynową lub inną ze składnikami wzmacniającymi strukturę paznok­cia. Dzięki nim można poprawić stan swoich paznokci, sprawić, by były twardsze, nie łamały się ani nie wyginały. Przełoży się to na trwałość manicure’u.

Można zdecydować się także na bazę żelową lub kauczukową, dzięki której możliwe jest wy­równanie płytki, a nawet delikatnie jej przedłużenie. Kauczukowe bazy hybrydowe zazwyczaj występują w określonym odcieniu, który często jest utrzymany w barwach delikatnego różu lub nude. Można je wykorzystywać zamiast kolorowego lakieru lub jako bazę pod różne zdo­bienia. Kolorowa baza kauczukowa jest także wygodnym rozwiązaniem, jeżeli preferujesz malować paznokcie lakierami w stonowanych odcieniach lub kiedy zmagasz się z przebar­wieniami płytki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here