Jak zrobić dobre wrażenie, chcąc sprzedać mieszkanie
fot. materiały prasowe

Pierwsze wrażenie jest zawsze najważniejsze, zarówno wtedy, kiedy poznajemy nową osobę, jak i wówczas, kiedy zamierzamy dokonać ważnej transakcji i podpisać umowę. To na nim w dużej mierze opieramy się, podejmując ostateczną decyzję. Dlatego, pragnąc sprzedać korzystnie mieszkanie, warto podjąć się kilku starań, które podnoszą jego wartość w oczach nabywcy.

Profesjonalny home staging

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży powinno zostać zaplanowane tak samo dokładnie jak wszystkie inne działania marketingowe związane z tym zagadnieniem. Może ono polegać na wykonaniu kilku czynności samodzielnie albo z pomocą profesjonalnej usługi home staging. W ramach tej usługi mogą być wykonane różnorodne działania, wśród których najprostszym jest uporządkowanie przestrzeni. Mieszkania, które wyglądają na zabałaganione, mieszczą w sobie zbyt wiele mebli i pamiątek, przez co nigdy nie robią na potencjalnych klientach dobrego wrażenia. Wręcz przeciwnie, mogą ich odstraszać, gdyż wydają się ciasne i duszne.

Poważniejszym zadaniem, jakie stoi przed firmą oferującą home staging, może być dokonanie napraw i remontów niezbędnych przed sprzedażą. Dzięki malowaniu ścian czy renowacji podłóg mieszkanie nabiera nowego blasku, a co więcej – zyskuje na wartości. Jest to więc inwestycja, która może okazać się kluczową dla lepszej ceny.

Profesjonalny home staging to także przygotowanie wnętrza w taki sposób, aby budziło miłe skojarzenia. Pusta przestrzeń wygląda zawsze surowo, smutno i ponuro. Z kolei umeblowana, z firankami i nierzucającymi się w oczy ozdobami, może być odebrana jako przytulna i przywodzić na myśl rodzinny dom. Dzięki takim skojarzeniom znacznie szybciej znajdzie nabywcę.

Po przygotowaniach – zdjęcia

Sprzedaż nieruchomości nierozerwalnie wiąże się z prezentacją wnętrza. Dlatego po dokonaniu odpowiednich przygotowań, należy wykonać serię zdjęć, które przedstawią ją w jak najkorzystniejszym świetle. Warto przy tym zadbać o profesjonalny wygląd zdjęć, w tym ich dobrą jakość, rozdzielczość i oświetlenie.

Pierwsze wrażenie na potencjalnym kupującym zawsze robią zdjęcia, dzięki którym może wstępnie zapoznać się z lokalem. Im więcej ładnych szczegółów pokazują, tym lepiej i tym szybciej można znaleźć nabywcę. Istotne są przy tym wszystkie detale, które mogą przemówić za wyborem mieszkania, na przykład duża wanna albo taras z widokiem na park.

Istotne jest, aby zdjęcia zostały wykonane o odpowiedniej porze dnia. Nie powinny być robione w sztucznym świetle, a jedynie w dziennym, gdyż blask żarówek często zniekształca obraz i nadaje mu nienaturalnych barw. Światło dzienne nie powinno z kolei być zbyt jasne (na przykład w południe), gdyż doprowadzi do prześwietlenia zdjęć.

Na koniec ważne jest, aby wszystkie zdjęcia niewyraźne, prześwietlone czy zbyt ciemne odrzucić. Z najlepszych należy z kolei wybrać to, które będzie zdjęciem głównym, przedstawiającym mieszkanie w atrakcyjny sposób. To ono zrobi pierwsze wrażenie, zachęci do obejrzenia pozostałych, a także do odwiedzenia lokalu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here